ЗАНЯТТЯ № 4
Тема уроку.
Оздоблення іграшки.
Вимоги до якості іграшки
Мета уроку.
Навчальна: ознайомити учнів з матеріалами для оздоблення
іграшки,формувати уявлення про якість виробу; навчити добирати матеріал
та виконувати оздоблення іграшки.
Розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес, естетичні нахили учнів, сприяти розвитку, збагаченню мови, уваги, пам’яті, оволодіння основними логічними операціями.
Виховна: виховувати в учнів працелюбність, почуття взаємодопомоги.
Методичне забезпечення.
Зразки та фото виробів, інструкційні карти швів зі зразками виконання, технологічна послідовність пошиття іграшки, фотомайстер клас виконання іграшки.
Обладнання.
Голки, шпильки, ножиці, швейні нитки, фурнітура; мультимедійне обладнання.
Основні поняття. Фурнітура, оздоблення, вимоги до виробу.
Тип уроку. Комбінований.
Хід уроку.
1. Організаційний момент.
Перевірка присутності учнів та їх готовності до уроку.
2. Актуалізація опорних знань.
Метод «Світлофор» – на дошці вчитель з допомогою учнів складає асоціативну схему «Технологічна послідовність виконання іграшки».
Якщо учень вже виконав названу дію – піднімає зелений сигнал світлофора, якщо не виконав – червоний сигнал.
За сигналами вчитель оцінює ступінь виконання класом практичних завдань, коректує завдання практичної роботи для окремих груп учнів.
3. Мотивація навчальної діяльності.
Майже всі зшили свої іграшки. Вони вже неповторні, бо кожна дівчинка обрала особливий матеріал для роботи, має власний «почерк» виконання швів, тощо. Але з допомогою стрічок, мережива, декоративних ґудзиків, ланцюжків та інших дрібничок можна підкреслити індивідуальність кожної іграшки, створити певний образ. Також з’ясуємо, якою має бути безпечна іграшка.
4. Повідомлення теми уроку.
5. Постановка завдань перед учнями.
Учень добирає матеріали, інструменти для оздоблення іграшки;
виконує оздоблення;
характеризує вимоги до іграшки.
6. Вивчення нового матеріалу.
6.1. Іграшка, яку ви пошили, вже має своє призначення – у подарунок молодшій сестричці чи папі у машину, а може на поличку у власній кімнаті. В залежності від призначення іграшки акценти до вимог якості дещо зміщуються.
Вимоги до якості іграшки | |||||
Екологічні | Гігієнічні | Естетичні | Функціональні | Технологічні | Економічні |
Використання екологічно безпечних матеріалів та барвників | Низька пилоєм-ність легка у догляді – прання, чищення | Відповід-ність естетичним нормам, уподобан-ням | Міцність швів, кріплень, надійність конструкції, довговічність | Простота виготовлення | Доступна ціна матеріалів, |
Іграшки, призначенні для гри дітей, повинні бути екологічно безпечними, мало забруднюватись та легко відмиватись, всі кріплення іграшки повинні бути надійними та сама іграшка – приваблива. Батьків цікавить також вартість іграшки, а виробників – технологічність.
6.2. Навіть пошиті за однією викрійкою вироби можна урізноманітнити, надати їм індивідуальності за допомогою оздоблення – визначити стать іграшки, професійну приналежність, характер, тощо.
Для цього використаємо фурнітуру – стрічки, мереживо, декоративні ґудзики, ланцюжки та інші дрібнички. (під час пояснення продемонструвати учням фотографії та іграшки)
7. Практична робота.
Оздоблення м’якої іграшки.
Виконується за інструкційною картою та фотомайстеркласом.
- Учні визначають образ іграшки, обговорюють, коректують при потребі.
- Учні добирають оздоблення для створення визначеного образу, обмінюються фурнітурою при потребі.
- Учні обирають спосіб нашивання фурнітури, ручні стібки та строчки, виконують оздоблення іграшки.
Вчитель надає учням необхідну практичну допомогу, консультацію, контролює правильність виконання роботи та дотримання учнями правил безпечної праці, збирає інформацію для оцінювання роботи учнів на уроці.
8. Підсумки практичної роботи.
У ході фронтальної бесіди з’ясувати питання:
- Чи отримали учні очікуваний результат?
- В чому причини можливих недоліків у роботі?
- Як їх усунути та уникнути в подальшому
Оглянути об’єкти праці, відмітити якісні роботи, та самостійне і правильне виконання роботи учнями.
9. Підсумки уроку.
Що нового узнали учні на уроці?
Чому навчилися?
Оцінювання учнів на уроці.
10. Домашнє завдання.
Підготувати роботи до презентації.
Продумати презентацію – рольову сценку, віршик, коротку розповідь.
11. Прибирання робочого місця.
Додатки до уроку.
Додаток №6.
Схема «Послідовність виготовлення іграшки».
Конструкторський етап | М’яка іграшка | Технологічний етап | |
1.Розкроювання | 2.Пошиття | ||
Ескізний малюнок | Зметування(тимчасове з’єднання) | ||
Лекала | Пошиття(постійне з’єднання) | ||
Оздоблення(постійне з’єднання) | |||
Кінцеваобробка |
А ось які результати у нас вийшли!
Розробка 1 з 4 уроків до теми “М’яка плоска іграшка” для 5 класу
- Урок 1. М’яка плоска іграшка
- Урок 2. Технологія виготовлення плоскої м’якої іграшки
- Урок 3. Технологія виготовлення плоскої м’якої іграшки
- Урок 4. Оздоблення іграшки
Якщо вам сподобався сайт «Урок праці», ви можете отримувати оновлення через RSS канал або ви можете підписатися на розсилку по e-mail або слідкувати в Twitter