Косметичку зараз можна придбати на будь який смак та розмір. Та іноді потрібна міні-кишеня відповідного розміру та з конкретної тканини, чи просто багато міні-сумочок для впорядкування та зберігання косметики, засобів гігієни, прикрас для волосся, документів, канцелярських дрібничок, олівців, гребінців, тощо. Отже, корисно навчитись шити косметички з підручних матеріалів.

Оздоблення косметички оберіть на власний розсуд, а про сюрприз – в кінці статті.

Для пошиття косметички вам потрібна цупка тканина (у мене джинсова), застібка-блискавка довжиною 25 см (може бути і 22 см, 20 см, 18 см, 15 см – від розміру блискавки залежить розмір косметички). Допоміжні матеріали – міцний шнур (достатньо 50-40 см), намистина з великим отвором і невеличкий карабін (2 см). Ще потрібні нитки в колір тканини, лінійка з сухим обмилком, ножиці, голка, шпильки, швейна машина (можна пошити і ручними швами).

З тканини викроїть прямокутник. Коротка сторона дорівнює довжині блискавки, довга – 1,5 довжини блискавки. У мене довжина блискавки 25 см ( робоча частина) +2 см припуски на шви (по 1 см з кожного боку) – всього 27 см. Довга сторона деталі – 1,5 х27 см =40, 5 см. В складеному вигляді деталь має розміри 27х20,2 см.

Спочатку пришиваємо застібку-блискавку. Розташуйте блискавку лицьовим боком до лицьового боку тканини , сумістіть зрізи, приколіть шпильками. Наметайте блискавку на відстані 0,7 см від зрізу, видаліть шпильки. Настрочіть блискавку по наміченій лінії, обметайте зрізи та видаліть нитки наметування. Вручну можна пришити блискавку швом “назад голку”, а обметати “петельним”.

Відігніть припуск шва на виворітний бік та прокладіть з лицьового боку строчку на відстані 0,1-0,2 см від згину (вручну – швом “назад голку” )

Тепер складіть деталь вдвоє лицьовим боком всередину. Зріз тканини сумістіть з краєм блискавки і пришийте другу частину блискавки так само, як і першу.

Ось так має виглядати вшита застібка-блискавка. Найскладніша частина роботи вже позаду.

Залишилось зшити бокові шви косметички. Для “сюрпризу” я відрізала 4 см синтетичного міцного шнура, склала вдвоє, оплавила кінці над свічкою та склеїла між собою – отримала петлю довжиною 2 см.
Виверніть косметичку на виворітний бік, складіть вдвоє, порівняйте зрізи та сколіть шпильками. Верхній кут – це складені вдвоє припуски блискавки. В нижньому куті – згин тканини. На зразку в кутику показана петля – ви маєте озташувати її так само, але між двома шарами тканини практично впритул до згину. На відстані 1 см від зрізу зметайте боковий шов косметички, надійно закріпіть петлю та видаліть шпильки. Якщо відстпнь 1 см витримати складно, проведіть лінію крейдою під лінійку.

Зшийте та обметайте шов. Видаліть нитки наметування. Другий бічний шов виконайте так само, але вже не потрібно вшивати петлю. Перед зметуванням та зшиванням не забудьте розкрити до половини застібку-блискавку, щоб через цей отвір вивернути готову косметичку на лицьовий бік.

Виріб, практично, готовий. З лицьового боку в нижньму кутику міцно пришита маленька петля. Повзунок моєї блискавки маленький, тому я просилила відрізок шнура довжиною 10 см, склала шнур вдвоє і вдягнула намистину. Кінці шнура зав”язала вузликом, закріпивши намистину. Тепер користуватись застібкою буде значно зручніше.

А тепер обіцяний сюрприз. Раніше я пошила екосумку з цієї ж тканини. Сумка без застібки. Щоб вберегти цінні речі від втрати, я прикріплю косметичку до сумки.

Для цього в кутику сумки я надійно пришила таку ж петельку, як в кутику косметички, тільки всередині сумки. Ще 20-25 см шнура просилила через вічко карабіна і зав”язала вузликом. Петлю з карабіном закріпила в петлі сумки, а косметичку прикріпила до карабіна. Тепер косметичка надійно прикріплена до сумки, а її розмір дозволить вам легко сховати там гаманець, телефон, ключі.

При спробі непомітно витягнути косметичку злодій добряче шарпане вас за сумку, привернувши тим самим вашу увагу. Якщо ж косметичка в сумці стане зайвою, ви легко виймете її звідти, відстібнувши карабін.

Схожі записи

  • Урок 4. Оздоблення іграшкиУрок 4. Оздоблення іграшкиЗАНЯТТЯ № 4 Тема уроку. Оздоблення іграшки. Вимоги до якості іграшки Мета уроку. Навчальна: ознайомити учнів з матеріалами для оздоблення іграшки,формувати уявлення про […]
  • Новорічні схемиНоворічні схемиЯ обіцяла вам нові Новорічні схеми - будь ласка!   🙂 Ці узори прості і доступні для виконання. Вишивати можна як хрестиком, так і бісером. Ви ще встигнете  вишити комплект серветок […]
  • Як вишивати хрестиком за схемами узорівЯк вишивати хрестиком за схемами узорів Техніка вишивання хрестиком розповсюдилась в Україні у другій половині XVIII століття саме тому, що узори легко було "перешивати" з уже готової роботи чи вишивати за друкованими […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*