Мережка 21

Одинарний прутик 3Одинарний прутик – це звичайна мережка, основою якої є звичайний ручний шов, що застосовується для підшивання рубця. По мірі розвитку народного мистецтва вишивання цей шов частково змінився і перетворився в найпростішу мережку – одинарний прутик.

Мережка 21Мережка 22 Цією мережкою обшивають лише одну сторону прорідженої доріжки тканини, в наслідок чого утворюються немовби китички з ниток тканини.  Одинарним прутиком обшивають краї серветки, доріжки, утворюють китички рушника. Але можна змережити китичками низ спідниці чи рукава, шарфика, краї сумки в народному стилі, тощо.

Отже, обшиємо одинарним прутиком краї серветки.  Спочатку визначимо довжину майбутньої китички ( 1,5-2 см) та висмикнемо з полотна 1-2 нитки на цій відстані від краю серветки.  Нитки висмикувати краще швацьким кілочком чи тупим кінцем голки. Слідкуйте, щоб довжина китичок з усіх країв була однаковою.

Мережка 24Вишивають мережку зліва направо. Притисніть великим пальцем кінчик нитки довжиною 3-4 см в лівому верхньому куті серветки, закріпіть нитку там же двома короткими стібками.

Пропустіть голку справа наліво під трьома – чотирма нитками (не більше 3 мм в ширину) чи групами ниток в канві; відділіть китичку, злегка затягнувши нитку. В першу китичку закріпіть залишок робочої нитки; потім підріжте кінчик нитки врівень з китичкою.

Одинарний прутик 1

Маленьким вертикальним стібком закріпіть китичку, захоплюючи 2 нитки тканини (чи 1 смужку канви).

Одинарний прутик 2

Продовжуйте відділяти та пришивати китички по всій стороні серветки; не відриваючи нитку поверніть серветку та продовжуйте обшивати наступний бік.

Пам’ятайте – затягувати китичку потрібно тільки в напрямку тканини, пришиваючи китичку до серветки. Якщо затягувати мережку до краю полотна, то строчка «повисне у повітрі», буде неохайний вигляд, особлива в кольорових нитках.

А що робити, як нитка закінчується? Зробіть ще один короткій стібок в тканину, закріплюючи нитку біля останньої прошитої китички, протягніть  нитку через «голівку» китички та відріжте залишок нитки на рівні китички (вона стане на 1 нитку пишніше). Нову нитку закріпіть двома короткими стібками перед наступною китичкою (як на початку роботи) та продовжуйте  вишивання.

Наступна робота також виконана мережкою “одинарний прутик”.

Оригінальна двоколірна бахрома.Мережка 21Такою бахромою закінчують невеликі вишиті вироби: рушники, серветки. Щоб пришити бахрому, з тканини висмикуємо по 2-3 нитки з кожного боку, потім беремо смугу кольорової тканини (в тон вишивці), складаємо її навпіл і пришиваємо до нижнього ряду висмикнутих ниток (фото 2).

Мережка 24
Робимо мережку стовпчик, обшиваючи нижній край мережки, одночасно пришиваємо кольорову тканину. Біля мережки, по кольоровій тканині, вишиваємо світлою ниткою в тон основної маскувальний шов – хрестиком або «козликом» (фото 3).

Мережка 23
Знову висмикуємо кілька ниток, але вже з усіх трьох шарів тканини. Робимо мережку одинарний прутик, захоплюючи всі три шари тканини. Основну тканину обрізаємо до кольорової смуги і висмикуємо нитки до мережки. Виходить густа, двоколірна бахрома в три шари (фото 1)

Одинарний прутик є основою для інших складніших мережок (але вишивають їх тільки в два ходи – з обох боків прорідженої смужки тканини).

Схожі записи

  • Роздільний прутик 6Мережка роздільний прутик або черв’ячок Мережка "роздільний прутик", по іншому – черв'ячок. Другу назву строчка отримала за зовнішній вигляд – хвилеподібний. Використовують для оздоблення рушників, серветок, вишитих сорочок; […]
  • Мережка «подвійний прутик»Мережка «подвійний прутик» Мережка подвійний прутик є основою для всіх складніших мережок, але часто застосовується і в чистому вигляді для підшивання краю виробів – скатертин, серветок, рукавів і ін. Подвійний […]
  • Мережки. Підготовка до роботиМережки. Підготовка до роботи Мережки належать до наскрізних, лічильних, двобічних вишивальних технік. Мережки прості у виконанні, ажурні, надають неповторності  та своєрідності одягу.  Особливо привабливі ажурні […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*