Балаклава з ALIZE Puffy

Зв’язати трендову балаклаву за один вечір зможуть навіть ті, хто ніколи не тримав у руках спиці. Та вони тут і не потрібні – ви все зробите власними руками!

Виробники пряжі заздалегідь потурбувались і сформували петельки вздовж в’язальної нитки. Та й кольорів – на будь який вибір! Я обрала ось такі.

Для роботи потрібно підготувати два мотка пряжі одного кольору. Моя балаклава буде рожевою.

Для в’язання балаклави для дорослого потрібно відрахувати для першого ряду 30 петель, для дитячої балаклави – 28 петель. Я утворила початковий ряд з 30 петель, вирівнюючи їх, щоб не перекручувались.

31-шу петлю протягніть через 30-ту, замикаючи коло. Продовжуйте в’язання ряду, почергово, просиляючи кожну петельку пряжі в кожну петельку попереднього ряду. Слідкуйте, щоб петельки не перекручувались.

У вас утворилось одразу два ряда в’язаного полотна. Так само пров’яжіть наступний ряд.

Продовжять в’язання, поки не отримаєте вісім рядів. Початок ряду рахується від кінчика нитки першої петлі.

Далі формуйте отвір для очей. Від початку 9-го ряду пров’яжіть три петлі (я відмітила лінійкою ).

Наступні вісім петель нижнього ряду пров’яжіть ланцюжком – протягніть другу петлю через першу, третю петлю – через щойно провязану і так до тих пір, поки не пров’яжете вісім петель.

На пряжі також відрахуйте вісім петель, залишіть їх непров’язаними, а дев’яту петлю пров’яжіть через першу вертикальну петлю після ланцюжка. Продовжіть в’язання до кінця ряду.

Вирівняйте вісім петель та про пров’яжіть їх у звичному режимі . Отвір балаклави готовий.

Продовжіть в’язання по колу, поки буде пров’язано чотири ряди після отвору (всього 12 – 8 до та 4 після отвору) Проконтролюйте , щоб ряд був повністю завершений.

У мене закінчилась нитка першого мотка. Щоб місце з’єднання ниток було непомітним, короткі кінчики пряжі після петлі накладіть один на одний та зшийте вручну кількома стібками швейної нитки в колір пряжі.

Починеємо формувати верхню частину балаклави.

5 ряд ( від отвору) Першу петлю ряду накладіть на другу, обидві петлі пров’яжіть однією петлею пряжі. Наступну петлю пров’яжіть звичним способом . Продовжіть в’язання до кінці ряду, почергово пров’язуючи то дві, то одну петлю. В кінці ряду у вас буде вже 20 петель.

6 ряд пров’яжіть звичним способом – петля в петлю.

7 ряд – знову скорочуємо кількість петель, пров’язуючи почерговото то дві петлі разом, то одну.

В кінці ряду буде 13-14 петель. Їх потрібно зібрати на нитку і міцно стягнути.

Для цього відділіть дві петлі і відріжте решту пряжі. Петлю вирівняйте і акуратно розріжте тоненьку ниточку, що її утримує . Так з двох петель ви отримаєте 15-18 см рівної нитки.

Почергово просиліть цю нитку через петлі останнього ряду. Виправляйте кожну петельку, щоб не перекручувалась. Міцно стягніть петлі, кінчик нитки просиліть ще раз через наступну петлю ряду та зав’яжіть на вузлик, закріплюючи стягнуті петлі. Перетягніть кінчик нитки на виворітний бік балаклави та підшийте вручну або обмотайте через горизонтальні смужки з виворітного боку.

Щоб приховати кінчик нитки початкового ряду просиліть його через останно пеплю першого ряду і зав’яжіть вузликом. Кінчик нитки підшийте вручну з виворітного боку або просиліть через нитки петель першого ряду. Таким чином ви з’єднаєте першу і останню петлю першого ряду.

Найбільш популярні балаклави з довгими вушками зайчика. Для початку в’яжіть ланцюжок з 13-15 петель. Другу петлю пряжі просиліть в першу, третю – в щойно пров’язану і т.д., поки не буде ланцюжок з 14 петель. Потім пропустіть одну петлю пряжі, а наступну петлю просиліть повторно через останню пров’язану петлю ланцюжка. Далі кожну петлю ланцюжка пров’язуйте кожною петлею пряжі.

Знову пропустіть одну петлю пряжі, наступну пров’яжіть повторно в останню петлю ланцюжка.

Продовжіть в’язання дркгого боку ланцюжка петля в петлю.

По завершенню в’язання відділіть ще одну петлю і відріжте решту нитки. Петелькутакож розріжте, щоб отримати 8 см рівної нитки.

Тепер завершіть в’язання вушок. Останню пров’язану петлю протягніть через попередню, наступну петлю – через щойно пров’язану і так до кінця ряду.

Продовжіть почергово закривати петлі з обох сторін вушка.

В останню петлю просиліть кінчик нитки і затягніть її.

Так само зв’яжіть друге вушко. Якщо в’язати таким способом, вушка будуть охайні – довгі та не дуже широкі – якраз для тендітних дівчат.

Щоб вдало розташувати вушка на балаклаві відрахуйте від отвору дві петлі та проведіть вверх по петельному стовпчику, не доходячи дві петлі до самого центру.

Через визначену петлю протягніть кінчик нитки та прив’яжіть вушко. Так само з іншого боку. Поміряйте балаклаву, при потребі пересуньте вушка на пару петель.

Якщо все влаштовує, пришийте вушко по верхньому краю до шапочки швейною ниткою в колір пряжі.

Ще раз огляньте балаклаву. При потребі пришийте з виворітного боку кінчики ниточок, що залишились.

Балаклава готова! Пухнаста, м’якенька, тепла! Цієї зими ви і в теплі, і в тренді!

Балаклава з ALIZE Puffy

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*