Пора готуватись до зустрічі Нового року. Милі подарунки, виготовлені власноруч, будуть доречними. Пропоную розпочати з пошиття кумедного баранчика – символа 2015 року. Розмір баранчика 14-15 см в діаметрі. *THUMBS UP*
Підготуйте наступні матеріали:
- штучне підкладочне хутро (чи будь яке інше кудлате) – приблизно 32х32 см;
- фліс або трикотаж для мордочки та вушок (такий матеріал не осипається на зрізах);
- синтепон чи силікон для наповнення іграшки;
- нитки в колір тканини;
- тонка стрічка (30-40см), очі для іграшки (можна замінити маленькими гудзиками);
- маленький дзвіночок чи блискуча намистинка в якості джвіночка.
Спочатку роздрукуйте та виріжте викрійку.
Тулуб баранчика (4 деталі) та пухнастий лобик (2 деталі) зробіть з хутра. Спочатку визначте напрямок ворсу хутра; розкладіть деталі на виворітний бік так, щоб хутро було направлене доверху, обведіть олівцем деталі та виріжте з припусками на шви не більше 3 мм. Мордочку (2 деталі) та вушка (4деталі) розкроїть з трикотажу чи тканини тілесного або сірого кольору. Я використала фліс кольору беж. Складіть тканину вдвоє лицьовим боком всередину, розташуйте та пришпиліть викрійки мордочки та вушок, обведіть по контуру олівцем та виріжте деталі з припуском на шви 0,5 см.
Розкроєні деталі виглядають так. З хутра повинно бути 4 деталі тулуба та 2 деталі лобика, з флісу – 2 деталі мордочки та 4 деталі вушок. На фото вони складені по двоє. O:-) Складіть деталі тулуба попарно хутром всередину, сколіть булавеами. Зметайте деталі по контуру короткими стібками “уперед голку”, булавки видаліть. Зшийте зметані деталі по всьому контуру ручним швом”петельний” чи строчкою”зигзаг” швейної машини. Нитку наметування видаліть. Не залишайте отвір для вивертання. 🙂
Цей отвір потрібно прорізати посередині зшитої частини тулуба ( довжиною 1,5-2 см, не більше). Паличкою (олівцем, товстою спицею) акуратно виверніть обидві частини тулуба на лицьовий бік, ретельно виправте ніжки та заокруглення тулуба. O:-)
Наповніть деталі тулуба шматочками силікону (чи іншого наповнювача), починаючи з ніжок та заогруглень. Коли ці “вузькі” місця сформовані, заповніть серединку тулуба. Ще раз розправте наповнювач всередині деталі та зашийте отвір косим крайовим швом “через край”.
Обидві деталі тулуба готові. *THUMBS UP*
Так само зшийте та виверніть 2 деталі лобика; його я не наповнювала силіконом – пухнастий лобик і так достатньо об’ємний.
Деталі мордочки зметайте та зшийте по наміченій лінії (ручний шов “назад голку” чи машинна строчка). Верхню частину мордочки залишіть незшитою та виверніть деталь на лицьовий бік.
Так само зшийте та виверніть обидва вушка. Складіть незшитий край вушка вдвоє та закріпіть кількома стібками, утворивши складочку.
На цьому етапі пришийте очі, якщо ви їх робите з маленьеих гудзиків. Олівцем намітьте місце розташування оченят ( 2 крапочки приблизно посередині мордочки), та нашийте гудзики на одну деталь мордочки (перед). Я використовувала готові очі для іграшок, тому прикріпляла їх на заключному етапі. Наповніть мордочку силіконом та зашийте отвір голови. Пришийте вушка. Тепер всі деталі готові до монтажу іграшки. Їх можна пришивати або приклеювати. *OK*
Приклейте (або пришийте) пухнастий лобик до голівки.
Приклейте обидві частини тулуба (або зщийте довгою голкою). Прослідкуйте, шоб зшиті отвори для вивертання опинились всередині тулуба баранчика, а ніжки равно стояли на столі (баранчик не хитається). Між частинами тулуба я заздалегідь вшита петлю зі стрічки (довжина стрічки 20 см, петлі – 10см).
До готового тулуба приміряйте готову голівку – знайдіть найбільш вдале розташування. Пришийте (приклейте) голівку на намічене місце. *THUMBS UP*
Для своєй іграшки я придбала готові оченята на клейовій основі. Спочатку я намітила місце розташування очей, пересуваючи їх по мордочці, потім приклеїла їх на обране місце. Якщо ви використовуєте чорненькі гудзики, то краще їх пришити на етапі вивертання зшитої мордочки.
Для оздлблення баранця я зробила маленький бантик за стрічки, до нього пришила такий же маленький новорічний дзвіночок. *WALL* Шийте свій оберіг і нехай наступний рік буде вдалим для вас!
Якщо вам сподобався сайт «Урок праці», ви можете отримувати оновлення через RSS канал або ви можете підписатися на розсилку по e-mail або слідкувати в Twitter