Місткі сумки з тканини останнім часом набули популярності в усьому світі як альтернатива пластиковим пакетам. Якщо таку сумку оздобити світловідбиваючими елементами, то подбаємо не тільки про екологію, але й про власну безпеку на дорозі.
Для роботи вам потрібно 0,5 м міцної бавовняної тканини (наприклад, двунитки). У мене – джинсова тканина. Ще по 0,5 м світловідбиваючої стрічки шириною 2 см та 5 см.
Свою сумку я пошию з допомогою швейної машини, але можна і ручними швами (щоправда, це вимагає трохи більше часу). Ще я підготувала нитки в колір тканини і стрічки, голку та шпильки, ножиці, лінійку з сухим обмилком, швацький кілочок.
Складіть тканину вдвоє лицьовим боком всередину (згин в подальшому буде дном сумки). Якщо розмір тканини не дозволяє розкроїти одну деталь зі згином, викроїть дві деталі, в такому випадку дно сумки доведеться зшити. Побудуйте прямокутник зі сторонами 45 см (ширина сумки, дно) та 40 см (висота сумки, бічні сторони). Виріжте по наміченим лініям (без припусків).
З тканини, що залишилась, викроїть дві ручки сумки шириною 8-10 см, довжиною 75 см. З досвіду : короткі ручки – 50 см, ручки середньої довжини – 75 см, довгі – 100 см. Але будь яка довжина, на ваш розсуд, буде прийнятною.
Тепер пришийте світловідбиваючу стрічку ( якщо таке оздоблення не плануєте, то ці дії пропустіть). Складіть деталь сумки вдвоє лицьовим боком назовні, відмітьте лінію згину ( дно сумки). Від верхнього зрізу відкладіть 2-3 см і накресліть лінію – верх сумки. Між цими двома лініями розташуйте світловідбиваючі стрічки довільно, за вашим бажанням – можна по діагоналі, поперек, тощо. Я планую в подальшому малюнок чи надпис між лініями, тому вибрала горизонтальне розташування. Відмітьте лініями місце пришивання стрічки.
Розташуйте стрічку по наміченій лінії, наметайте (однією строчкою “уперед голку”), відріжте зайве. Настрочіть стрічку на відстані 1-2 мм від краю з обох сторін стрічки (або нашийте мілкими стібками швом “назад голку”). Нитки наметування видаліть.
Далі обробляємо ручки сумки. Для цього складіть ручки лицьовою стороною назовні вдвоє по довжині і припрасуйте. Отримаєте смугу ширино. 4-5 см.
Підігніть зрізи ручки всередину до згину і сколіть шпильками. Зметайте ручки швом “вперед голку” та видаліть шпильки. Зшийте ручки на відстані 1-2 мм від згину та видаліть нитку наметування. При ручному виконанні зшийте ручки мілкими стібками швом “через край”.
Деталь сумки складіть вдвоє лицьовим боком всередину, сколіть шпильками починаючи від верхноьго зрізу до низу. Зметайте бокові зрізи сумки на відстані 1 см від зрізу, видаліть шпильки. Якщо лінію шва в 1 см витримати складно, накресліть ЇЇ попередньо сухим обмилком. Зшийте та обметайте зрізи. Видаліть нитки наметування. Вручну зшивайте швом “назад голку”, а обметуйте “петельним”. У мене достатньо товста цупка тканина, тому я обметала також верхній зріз від осипання.
Приступаємо до обробки верхнього зрізу сумки з одночасним вшиванням ручок. З лицьового боку на 2-3 см від верхнього зрізу сумки проведіть лінію. Я для цього користуюсь звичайною учнівською лінійкою – одну сторону лінійки прикладаю до верхнього зрізу сумки, а по іншій стороні прокладаю лінію. Цю лінію з кожної сторони сумки поділіть на 4 рівних відрізка – спочатку навпіл, потім кожну половину ще раз навпіл Останні дві позначки я відмітила більш помітно – саме вони потрібні для вшивання ручок.
Відігніть припуск по наміченій лінії на виворітній бік сумки та заметайте на 2-3 мм від згину.
Вставте підготовлені ручки під припуск на всю ширину підгину від позначки до середини сумки. Перевірте, чи ручка не перекручена, та приколіть шпильками. Наметайте підгин сумки по нижньому краю, одночасно прикріпіть ручки сумки. Видаліть шпильки та пришийте підгин сумки на відстані 0,3-0,5 см від обметаного зрізу. Для ручного пошиття використайте шов “назад голку”, тільки виконайте його з лицьового боку якмога близько до лінії наметування. Видаліть всі нитки наметування. Ручка пришита, але знаходиться всередині сумки та повернута вниз – це все правильно.
Тепер відверніть ручку вверх та прикріпіть шпильками до верхнього краю сумки. Пристрочіть кожен край ручки до верхнього краю сумки на відстані 0,1 -0,2 см від згину. Ось так це виглядає з виворітного та лицьового боків. Вручну так само пришийте ручки швом “назад голку” з лицьового боку.
Виверніть сумку на лицьовий бік та користуйтесь!.
У мене ж залишився шматок тканини якраз на косметичку до сумки. Тут же сформувалась ідея, як доповнити свою сумку косметичкою та вберегти цінні речі від злодіїв у відкритій сумці. Як доповними будь яку сумочку косметичкою “з сюрпризом” шукайте в наступному МК.
Якщо вам сподобався сайт «Урок праці», ви можете отримувати оновлення через RSS канал або ви можете підписатися на розсилку по e-mail або слідкувати в Twitter