Баранчик-підвіска або новорічна гірлянда.
Баранчик-підвіска або новорічна гірлянда.
Розмір такої прикраси 7-8 см в діаметрі. Баранчик може стати підвіскою на сумку чи в машину, ялинковою прикрасою або магнітом на холодильник. Якщо є бажання та час, можна створити забавну новорічну гірлянду з цілого стада баранчиків — будете власником цілої отари.
Викрійка та ж сама, що й для велигої іграшки, але вдвічі менша за розміром та кількістю дкталей.
Для роботи потрібні такі ж матеріали, як для баранчика Бяшки.
- штучне хутро чи фліс для тіла баранчика; фліс чи тонкий білизняний трикотаж для мордочки та вушок, штучне хутро для чубчика (верх голівки).
- 2 чорні бісеринки для очей, намистинка чи маленький дзвоник, тонка стрічка довжиною 25-30 см. Доречі, в якості маленького дзвіночка можна використати обмежувач-дзвіночок, що прикрашає шнурочки одягу, або блискучу деталь учнівської авторучки. Для баранчика-магніта потрібен сам магніт (можна взяти від старого магніта чи дитячої іграшки); для гірлянди — тонка стрічка бажаної довжини та маленькі новорічні прикраси — дзвіночки, Санти, тощо.
- швейні нитки в колір тканини, клейовий пістолет (але можна і без нього, все чудово зшивається нитками), голки, шпильки.
Розкроїть деталі підвіски за одним з варіантів.
- тулуб складається з 2 деталей; це можуть бути 2 деталі з хутра, або 2 деталі з флісу, або 1 деталь з хутра і 1 деталь з флісу.
- голівка складається з 2 деталей флісу чи білизняного тонкого трикотажу.
- вушка з флісу з 1 деталі кожне (2 деталі) без припусків на шви (їх зшивати не потрібно, фліс достатньо товстий і тримає форму); вушка з тонкого трикотажу — з 2 деталей кожне (4 деталі), їх потрібно зшити.
- чубчик (верх голівки) з хутра — 1 деталь, зшивати не потрібно; з флісу чи трикотажу — 2 деталі , зшиваються.
Не забудьте додати припуски на шви для деталей з трикотажу близько 0,5 см, з хутра — 0,3 см.
Пошиття підвіски-баранчика.
- Складіть обидві деталі тулуба лицьовим боком всередину, сколіть булавками та зметайте короткими стібками. Видаліть булавки.
- Зшийте обидві деталі тулуба швом «петельний»чи «назад голку». Не залишайте пропусків для вивертання.
- На одній з деталей (тій, що в подальшому буде передньою) зробіть короткий розріз, через який і виверніть тулуб баранчика. Ретельно виправте ніжки та заокруглення тулуба.
- Я захопилась і розпочала шити різнокольорових баоанчиків. Ось так виглядають вивернуті «шкурки».
- Складіть деталі мордочки лицьовим боком всередину, зметайте та зшийте деталі. Залишіть незшитим верхній зріз голівки, через який і виверніть мордочку на лицьовий бік.
- Олівцем намітьте розташування очей приблизно посередині мордрчки. Пришийте очі — дві маленькі чорненькі намистинки.
- Заповніть тільце баранчика шмоточками синтепону чи іншим наповнювачем. Спочатку ретельно заповніть ніжки та заокруглення боків, потім щильно наповніть середину тулуба. Заповніть також голівку баранчика.
- Акуратно зашийте отвір на тулубі баранчика, зметайте отвір на голівці та пришийте до голівки вушка.
- А тепер саме цікаве — монтаж підвіски.
Потрібна стрічка (20 см), верхня частина голівки з хутра (1 деталь без припусків на шви) та шматочок хутра на хвостик. Для роботи я використала термоклей, але всі деталі можна і пришивати.
- Отже, приклейте (пришийте) петлю зі стрічки на передно частину тулуба (прямо на місце шва). На голівку приклейте (пришийте) пухнастий чубчик.
- Розверніть баранчика і прикріпіть ззаду куций хвостик.
- Намітьте місце розташування голівки на передній частині тулуба (пересувайте та визначте найбільш вдале місце — щоб естетично було та шов приховати). Приклейте (міцно пришийте) голівку.
- Підвіска, практично готова. Але я спробувала інший спосіб пришивання очей — результат мені сподобався більше.
Спочатку я заповнила мордочку баранчика синтепоном, потім намітила місце розташування очей і пришила бісеринки затягуючи нитку, щоб злегка втопити очі на мордочці.
- Ось так виглядають підготовлені до монтажу мордашки.
- На підготовлені (наповнені винтепоном та зашиті) тулуби я наклеїла термоклеєм голівки, потім чубчики. Далі баранчики вибирають оздоблення — дзвоники-намистинки, бантики, квіточки. Для петельки — відрізки стрічки 0 15-20 см.
- Бантики з намистинками нашила (наклеїла) на грудку баранчиків та зібрала гірлянду — привязала баранчиків до стрічки через12-15 см, між ними — новорічні дзвіночки, Санта-Клауси, маленькі шари.
- Якщо перед заповненням синтепоном зшитого тулуба ви приклеїте магніт на спинку баранчика з внутрішнього боку, отримаєте магніт на холодильник. Тільки магніт беріть потужний, адже фліс достатньо товстий матеріал.
Обирайте свого баранчика та підготуйте кумедну прикрасу-символ року в подарунок друзям, як оздобленняу ялинки чи новорічного холодильника. Приємної вам творчості!
Якщо вам сподобався сайт «Урок праці», ви можете отримувати оновлення через RSS канал або ви можете підписатися на розсилку по e-mail або слідкувати в Twitter
Схожі записи
Мітки: М'яка іграшка, магніт на холодильник, новорічна гірлянда, новорічна прикраса, підвіска-сувенір, подарунок, символ року, ялинкова гірлянда, ялинкова прикраса