хрестик18

Як закріпити у тканині вишивальну нитку без вузлика.

Якість вишиванки у великій мірі залежить від чистоти виворітного боку. Перше питання на початку роботи – як закріпити нитку без вузлика. Вишивати можна як парною (2-4-6) так і непарною (1-3-5) кількістю ниток. Від кількості ниток залежить спосіб закріплення нитки.  🙁

При вишиванні парною кількістю ниток (2-4-6-) закріпити нитку дуже просто. Відділіть половину потрібної кількості ниток (1-2-3) та відміряйте довжину вдвічі більшу за розрахункову (в подальшому ви складете нитку вдвоє). Просиліть підготовлені нитки в голку та зробіть з лицьового боку тканини один короткий стібочок у місці лівого нижнього кута першого хрестика.

Витягніть нитку з голки та складіть нитку вдвоє, порівнявши її кінці – нитка закріплена в тканині у потрібному місці. Залишилось засилити її в голку та розпочати вишивання.  O:-)

хрестик15

Так закріпляють нитку на канві.

хрестик17

Закріплення нитки на тканині.

Якщо вишиваєте непарною кількістю ниток (1-3-5), закріпити нитку без вузлика теж нескладно.  *YES*

Визначте  товщину нитки, відміряйте потрібну її довжину та засиліть у голку. На тканині визначте місце розташування першого хрестика вишивки, відступіть по лінії шва на 3-4 хрестика та прошийте 3-4 маленьких стібка швом «уперед голку» в напрямку першого хрестика. На лицьовий бік виведіть голку у лівому нижньому куті першого хрестика.

хрестик18

Розпочніть вишивання – перший стібок зліва-направо, знизу-уверх, далі по малюнку. При цьому кінець нитки буде сховано під вишитими хрестиками.  *THUMBS UP*

На канві можна закріпити нитку короткими повздовжніми та поперечними стібками.

хрестик15

  1. Відміряйте потрібну довжину нитки і просиліть її в голку. Визначте місце початку вишивання, відступіть вправо на 3-4 хрестики та виконайте перший стібок справа-наліво під двома вертикальними нитками квадратика канви. Другий стібок виконайте знизу-уверх під двома горизонтальними нитками наступного квадрата канви.
  2. Повторіть такі ж стібки (під двома вертикальними та під двома горизонтальними нитками квадрата) щонайменше на трьох квадратах канви (таким чином закріпите кінчик нитки). Виведіть голку в нижній лівий кут першого хрестика.
  3. Розпочніть вишивання хрестиків, які приховають кінець нитки.  *OK*

Оберіть потрібний вам спосіб закріплення нитки і починайте вишивання. Бажаю успіхів!

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*