trava95

МК. Народна лялька мотанка. Кубишка Травниця.

Кубишка Травниця – народна лялька оберег, призначенна оберігати ваше здоров’я. Це така собі мудра кругленька бабуся, що  знається на травах та нородній медицині та поспішає на допомогу з вузликами, повними ароматних корисних  трав.  O:-)

trava1

 

 

 

 

 

 

 

 

Для виготовлення  Травниці потрібно:

тканина

 • квадрат білої бавовняної  тканини розміром 20х20 см – для голови-тулуба-ручок;
 • лоскут бавовняної кольорової тканини на спідничку-кубишку  – не менше 30х30 см;
 • 2 крадрати 10х10 см на груди та 2 квадрати 10х10 см на вузлики з травами;
 • лоскут 7х10 см – на фартушок;
 • лоскут трикутної форми , близько 30 см по нижньому краю та висотою 10 см;
 • вузьке мереживо чи стрічка на очільник.

наповнювач

 • ласкут синтепона приблизно 30х30 см – для кубишки, голівки, грудей;
 • ароматні лікарські трави, можна з аптеки ( у мене чорнобривці та м’ята);

зєднувальні матеріали

 • котункові нитки біла та червона;
 • червона шерстяна нитка;
 • червона стрічка для пояса;

trava2

 

 

 

 

 

 

Сухих чорнобривців та м’яти у мене приблизно по 1 склянці. Деякі майстри рекомендують наповнювати кубишку трьома різними травами, інші – однією травою. Головне, щоб запах вам подобався та трави були з потрібним лікувальним ефектом.

trava3

 

 

 

 

 

 

 

З кольорової бавовняної тканини вікроїть коло діамеиром близько 30 см. Це просто зробити, підібравши на кухні кришку потрібного розміру.

trava4

 

 

 

 

Таке ж коло ( 30 см ) віиріжте з синтепону; обрізки синтепону стануть наповнювачем для голівки та грудей. Трави з часом втрачають об’єм, а кубишка – форму, тож синтепон дозволить підтримати належну форму Травниці. Всередину кола акуратно висипте трави,  потім сформуйте шарик; намагайтесь не сильно зминати трави всередині. Я залишила 2 квіточки чорнобривців та кількі гілочок м’яти для вузликів з травою.

trava5

 

 

 

 

 

 

 

 

Міцною білою ниткою прокладіть по краю спіднички строчку “уперед голку”, підвернувши зріз всередину на 1 см. Вставте всередину шар з синтепону та трави, стягніть  спідничку, але нитку не зав’язуйте.

trava6

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишені сухі трави помістіть на квадрати (10х10 см ) , сформуйте вузлики, намотайте 4-6 обертів червоної нитки за часовою стрілкою та  зав’яжіть на 3 вузлика. В цьому також є своя магія народної мотанки – нитки мають бути червоними (символ енергії та здоров’я), кількість обертів парна та тільки за часовою стрілкою, а вузликів 3.  Тепер всі деталі з травами готові.

trava7

 

 

 

 

 

 

 

 

Робимо тулуб мотанки. Із шматочків синтепону сформуйте шарик розміром з горіх. Білу тканину ( 20х20 см ) складіть хустинкою, вставте всередину синтепоновий шарик, сформуйте голівку, обмотайте місце шиї червоною ниткою та зав’яжіть.  Розправте кутики для рук – вони мають бути однакової довжини. Підігніть всередину кінчик кутика (приблизно 2 см ), далі бокові зрізи складіть до середини і ще раз вдвоє; Обмотайте “долоньки” червоною ниткою і зав’яжіть. Зрізи тканини будуть сховані всередині ручки.

trava8

 

 

 

 

 

На квадратики ( 10х10 см) покладіть кульки з синтепону, сформуйте  шарики, обмотайте червоною ниткою і зав’яжіть.  Квіточки  на грудях я підібрала навмисно…

trava9

 

 

 

 

 

 

 

 

Під ручками сформуйте, обмотайте та зав’яжіть червоною ниткою талію; кількома обертами нитки навхрест закріпіть положення рук. Тепер примотайте та прив’яжіть груди як можна вище.

trava91

 

 

 

 

 

 

 

 

Навкруги голівки Травниці оберніть тонке мереживо чи стрічку, зав’яжіть на потилиці. Поверх очільника зав’яжіть хустинку.

trava92

 

 

 

 

 

Тепер у вас підготовлено тулуб Травниці, спідниця-кубишка та вузлики з травами. З’єднайте ці частини.

trava93

 

 

 

 

 

 

 

 

Всередині  кулі із синтепону з травами сформуйте невелике заглиблення, куди вставте тулуб мотанки як можна глибше. Стягніть нитку спіднички, обмотайте її навколо тулуба мотанки та зав’яжіть нитку. Примотайте та прив’яжіть фартушок (7х10 см). Підпережіть поважну бабусю Травницю поясом зі стрічки , о до ручок примотайте та прив’яжіть вузлики з травами. Кубишка Травниця готова!

trava94

 

 

 

 

 

 

 

 

Вже під час роботи кімнату наповнював чудовий аромат  чорнобривців та м’яти!  Традиційно обереги Травниці наповнюють лікарськими травами, що допомагають при певних захворюванням, але можете скористатись порадам з аромотерапії чи довіритись власним смакам.  *YES*

trava95

 

 

 

 

 

 

 

 

Зроблений власноруч оберег Травниця стане ароматним сувеніром чи оберігатиме ваше здоров’я. Успіху вам у творчості та вдалих ідей!  *BYE*

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*