Народна лялька-мотанка Десятиручка з тканини.
Народну ляльку Десятиручку наші пращури традиційно виготовляли з соломи, мочала чи лляної пряжі. Якщо у вас є такі матеріали, шукайте майстерклас тут Майстерклас. Народна лялька мотанка Десятиручка Але сучасні рукодільниці частіше мають справу з тканиною, отже свою помічницю Десятиручку також можуть зробити з тканини. O:-)
Для виготовлення мотанки висотою 27 см вам потрибно:
- прямокутний відрізок білої тканини розміром 25х40 см для голови і тулуба;
- 5 відрізків кольорової тканини розміром 23х12 см для ручок;
- відрізок кольорової тканини розміром 35х17 см для спідниці;
- лоскут 8х14 см для фартуха (можна взяти мереживо);
- шматочок синтепона 5х10 см для голівки;
- червоні та білі нитки для змотування ляльки;
- кольорові стрічки для оздоблення мотанки.
Роботу розпочніть з виготовлення ручок. Лоскут тканини 23х12 см змотайие по довжині від зрізів до середини, складіть вдвоє – буде рулончик довжиною 23 см, шириною 1,5 см, зрізи сховані всередині; змотайте кінці рулончика ниткою та міцно зав’яжіть. Традиційно потрібно робити парну кількість обертів, а зав’язувати на 3 вузлика. При потребі підрівняйте кінці рулончика.
Зробіть так всі 5 ручок, складіть їх рядком, міцно змотайте 4 -6 обертами міцної пряжі та зав’яжіть. Ручки розвернуться таким ось бантом.
Тепер голівка. Білій лоскут тканини змотайте з обох боків по довжині у рулончик (так само, як ручки). Ширина рулончика 2-2,5 см. Посередині, на місці голови, вставте смужку синтепона, щоб голівка стала більш об’ємною. Зрізи тканини мають бути завернуті всередину.
Для волоссячка я взяла лляну нитку (можна в’язальну) та книжку (шаблон) довжиною 28-30 см.
- Намотайте на шаблон пасмо нитки товщиною, як половина коси і ще трошки на чубчик. Розріжте пасмо тільки з одного краю.
- Накладіть пасмо ниток на рулончик з тканини, сумістіть середини по довжині, примотайте та привяжіть нитки до тканини.
- Відігніть волосся в один бік, в інший зікніть вдвоє рулончик з тканини. Відступіть від згину вниз 3 см, відділіть кількома абертами нитки голівку та міцно зав’яжіть. Нитку не обрізайте – нею будемо формувати тулуб. (якщо клацнути на фото – збільшиться)
Відділіть невелику смужку пряжі на чубчик, розташуйте її з боку обличчя мотанки. Решту ниток заплетіть у косу, зав’яжіть бантом. Завяжіть стрічку на чоло лялечки, залишіть ззаду довгі кінці стрічки. Тепер можете підстригти чубчик, тільки не дуже коротко.
У мене було кілька трояндочок, я нашилв їх на стрічку – вийшов віночок.
Тепер вставте між рулончиками білої тканини підготовлені ручки (максимально до голівки), обмотайте ниткою по лінії талії, потім навхрест через тулуб, щоб закріпити ручки, ще пару обертві на талії та зав’яжіть.
Далі одяг. По низу спіднички я пришила тонке мереживо (вручну, шов уперед голку). Таким же швом проклала строчку міцною ниткою по верхньому зрізу спіднички, приметавши фартушок. Стягніть спідничку, накладіть лицьовим боком на тулуб мотанки ( як на фото). Міцно обмотайте та прив’яжіть спідничку з фартухом по лінії талії.
Відігніть спідницю з фартухом донизу, розправте та підпережіть стрічкою-поясом. Десятиручка практично готова! *THUMBS UP*
А тепер головне – до ручки мотанки Десятиручки прив’язуйте кольорову стрічку і загадуйте роботу, у якій вам потрібна допомога. І так можна загадувати роботу на кожну ручку.
Розмістіть помічницю-Десятиручку на тому місці, де ви більше часу проводите за роботою, і удачі вам у справах! *BYE*
Якщо вам сподобався сайт «Урок праці», ви можете отримувати оновлення через RSS канал або ви можете підписатися на розсилку по e-mail або слідкувати в Twitter