Народна лялька-мотанка Десятиручка з тканини. Майстерклас.

Народна лялька-мотанка Десятиручка з тканини.

Народну ляльку Десятиручку наші пращури  традиційно виготовляли з соломи, мочала чи лляної пряжі. Якщо у вас є такі матеріали, шукайте майстерклас тут   Майстерклас. Народна лялька мотанка Десятиручка  Але  сучасні рукодільниці частіше мають справу з тканиною, отже свою помічницю Десятиручку також можуть зробити з тканини.  O:-)

10ru4ka1

Для виготовлення мотанки висотою 27 см  вам потрибно:

 • прямокутний відрізок білої тканини розміром 25х40 см для голови і тулуба;
 • 5 відрізків кольорової тканини розміром 23х12 см для ручок;
 •  відрізок кольорової тканини розміром 35х17 см для спідниці;
 • лоскут 8х14 см для фартуха (можна взяти мереживо);
 • шматочок синтепона 5х10 см для голівки;
 • червоні та білі нитки для змотування ляльки;
 • кольорові стрічки для оздоблення мотанки.

10ru4ka2

Роботу розпочніть з виготовлення ручок.  Лоскут тканини 23х12 см змотайие  по довжині від зрізів до середини, складіть вдвоє — буде рулончик довжиною 23 см, шириною 1,5 см, зрізи сховані всередині; змотайте кінці рулончика ниткою та міцно зав’яжіть. Традиційно потрібно робити парну кількість обертів, а зав’язувати на 3 вузлика. При потребі підрівняйте кінці рулончика.

10ru4ka3

Зробіть так всі 5 ручок, складіть їх рядком, міцно змотайте 4 -6 обертами міцної пряжі та зав’яжіть. Ручки розвернуться таким ось бантом.

10ru4ka4

Тепер голівка. Білій лоскут тканини змотайте з обох боків по довжині у рулончик (так само, як ручки). Ширина рулончика 2-2,5 см. Посередині, на місці голови, вставте смужку синтепона, щоб голівка стала більш об’ємною. Зрізи тканини мають бути завернуті всередину.

10ru4ka5

Для волоссячка я взяла лляну нитку (можна в’язальну) та книжку (шаблон) довжиною 28-30 см.

 •  Намотайте на шаблон пасмо нитки товщиною, як половина коси і ще трошки на чубчик. Розріжте пасмо тільки з одного краю.
 • Накладіть пасмо ниток на рулончик з тканини, сумістіть середини по довжині, примотайте та привяжіть нитки до тканини.
 • Відігніть волосся в один бік, в інший зікніть вдвоє рулончик з тканини. Відступіть від згину вниз 3 см, відділіть кількома абертами нитки голівку та міцно зав’яжіть. Нитку не обрізайте — нею будемо формувати тулуб. (якщо клацнути на фото — збільшиться)

10ru4ka6

Відділіть невелику смужку пряжі на чубчик, розташуйте її з боку обличчя мотанки. Решту ниток заплетіть у косу, зав’яжіть бантом. Завяжіть стрічку на чоло лялечки, залишіть ззаду довгі кінці стрічки. Тепер можете підстригти чубчик, тільки не дуже коротко.

У мене було кілька трояндочок, я нашилв їх на стрічку — вийшов віночок.

10ru4ka7

Тепер вставте між рулончиками білої тканини підготовлені ручки (максимально до голівки), обмотайте ниткою по лінії талії, потім навхрест через тулуб, щоб закріпити ручки, ще пару обертві на талії та зав’яжіть.

10ru4ka8

Далі одяг. По низу спіднички я пришила тонке мереживо (вручну, шов уперед голку). Таким же швом проклала строчку міцною ниткою по верхньому зрізу спіднички, приметавши фартушок. Стягніть  спідничку, накладіть лицьовим боком на тулуб мотанки ( як на фото). Міцно обмотайте та прив’яжіть спідничку з фартухом по лінії талії.

10ru4ka92

Відігніть спідницю з фартухом донизу, розправте та підпережіть стрічкою-поясом. Десятиручка практично готова!  *THUMBS UP*

10ru4ka9

А тепер головне — до ручки мотанки Десятиручки прив’язуйте кольорову стрічку і загадуйте роботу, у якій вам потрібна допомога.  І так можна загадувати роботу на кожну ручку.

10ru4ka91

Розмістіть помічницю-Десятиручку на тому місці, де ви більше часу проводите за роботою, і удачі вам у справах!  *BYE*

Схожі записи

 • МК. Народна лялька мотанка Кубишка Травниця.МК. Народна лялька мотанка Кубишка Травниця.МК. Народна лялька мотанка. Кубишка Травниця. Кубишка Травниця - народна лялька оберег, призначенна оберігати ваше здоров'я. Це така собі мудра кругленька бабуся, що  знається на травах […]
 • Схеми вишивки до ПасхиСхеми вишивки до ПасхиПопереду прекрасне весняне свято - Пасха. Пропоную вашій увазі колекцію схем для пасхальної вишивки, які ви можете виконати для оздоблення пасхального рушника чи святкового столу. Вишивкою […]
 • Пиріжки весняні з зеленою цибулею.Пиріжки весняні з зеленою цибулею.Пиріжки весняні з зеленою цибулею. Смажені пиріжки із сирного тіста з зеленою цибулею та яйцем - чудовий весняний сніданок. Готується швидко, із доступних сільських продуктів. Дуже смачні […]

Мітки: , , , , ,

Залишити відповідь

O:-):):(;):-P8-):-D:-[=-O:-**CRYING*:-x]:o:-|:-/*JOKINGLY*]:-][:-}*KISSED*:-!*TIRED**STOP**KISSING*@}-]-*THUMBS UP**DRINK**IN LOVE*@=*HELP*\m/%)*OK**WASSUP**SORRY**BRAVO**ROFL**PARDON**NO**CRAZY**DONT_KNOW**DANCE**YAHOO**HI**BYE**YES*;D*WALL**WRITE**SCRATCH*