Мережки. Підготовка до роботи

Мережка 1

Мережки належать до наскрізних, лічильних, двобічних вишивальних технік.

Мережки прості у виконанні, ажурні, надають неповторності  та своєрідності одягу.  Особливо привабливі ажурні узори на жіночих блузах, білизні та дитячому одязі. Використовують вишивку як самостійне оздоблення так і у поєднання з іншими вишивальними техніками.

Мережка 2

 Мережка 3

Виконують мережки по доріжці, що утворюється шляхом висмикування ниток основи або утоку. Саме тому для виконання мережок потрібно брати тканину полотняного переплетення. Традиційно використовували лляне полотно, але можна навчатись на канві – тканині для вишивки хрестиком.

 Мережка 4

Для розрізання ниток всередині тканини та їх висмикування для розрідження  її структури використовують ножиці з гострими кінчиками (можна манікюрні), швацький кілочок чи інші пристосування.

Мережка 5

Ажурні узори мережок виконують нитками переважно в тон тканині. При наявності певного досвіду узори на ажурному фоні можна виконувати кольоровими нитками.  Традиційно народні вишивальниці використовували нитки, висмикнуті з тканини;  але можна брати і швейні нитки  №40-№50 для канви чи грубої лляної тканини.

Мережка 6

За технікою виконання розрізняють прості та складні мережки, а також об’єднують к одному ажурі кілька видів простих та складних мережок – це комбіновані мережки.

Мережка 7

 Мережка 8

Всі мережки виконуються на основі простих мережок, для яких з тканини висмикується лише одна смуга ниток и застосовується один технічний прийом.

 Мережка 9

 Мережка 10Для складних мережок застосовують кілька технічних прийомів.

Мережка 11

Шириною мережки називають ширину розрідженої смуги тканини. В складних та комбінованих мережках під шириною розуміють  всю вишиту доріжку, що включає в себе розріджені смуги тканини і проміжки цільної тканини між ними.

 Мережка 12

 Мережка – це своєрідна прозора ажурна вишивка, що виконується тільки на тканинах полотняного переплетення, оскільки для виконання мережки необхідно витягти певну кількість горизонтальних ниток, а вертикальні зібрати голкою в пучки і обметати нитками, окреслюючи певні орнаментальні мотиви: “стовпчики”, “прутики”, “павучки”, “віконце” тощо.

 Мережка 20 В залежності від техніки виконання мережки поділяються на “одинарний прутик”, “подвійний прутик”, “схрещений прутик”, “черв’ячок”, “одинарні стовпчики”, “подвійні стовпчики”, “гречка”, “вівсяночка”, “лучка”, “одинарна”, “подвійна ляхівка” та “багаторядова ляхівка з настилом”, “прутик з настилом”, з “прутиком через чисницю”, через “чисницю без прутик”, “шабак”, “затеганка зубчикова квадратикова”.

 Мережка 16

Ви вже змогли оцінити красу мережки та бажаєте навчитись прийомам її виконання ? Що ж, готуйте потрібну тканину та інструменти.  Наступна стаття — про техніку виконання простих мережок.

p class=»MsoNormal»

Схожі записи

 • 7 клас програма вишивка мережка7 клас програма вишивка мережкаВаріативний модуль Технологія вишивання мережками (7-9 клас)   Тематичний план   №з/п Назва теми Кількість годин 1 Основи технології вишивання […]
 • Відео — мережкаВідео — мережкаМайстер-класс виконання мережки "Ляхівка" [youtube]TvjJsc3snqw[/youtube] Решетилівська вишивка білим по білому [youtube]20vaInvRnlI&playnext[/youtube] Мережка […]
 • Як зав’язати хусточку на шиюЯк зав’язати хусточку на шиюЯк зав'язати хусточку на шию. Навесні так хочеться внести яскраву деталь в одяг! Кольорова хустинка, пов'язана на шию, зап'ясток чи ручку сумки - саме те, що треба - просто і […]

Мітки: , , ,

2 комментария до “Мережки. Підготовка до роботи”

 1. Алла
  29 марта, 2012

  Чудові уроки,буду навчатися.

 2. Ніна
  29 марта, 2012

  Дуже корисний урок. Дякую!

Залишити відповідь

O:-):):(;):-P8-):-D:-[=-O:-**CRYING*:-x]:o:-|:-/*JOKINGLY*]:-][:-}*KISSED*:-!*TIRED**STOP**KISSING*@}-]-*THUMBS UP**DRINK**IN LOVE*@=*HELP*\m/%)*OK**WASSUP**SORRY**BRAVO**ROFL**PARDON**NO**CRAZY**DONT_KNOW**DANCE**YAHOO**HI**BYE**YES*;D*WALL**WRITE**SCRATCH*

CAPTCHA изображение
Обновить изображение
*