Мережка подвійний прутик є основою для всіх складніших мережок, але часто застосовується і в чистому вигляді для підшивання краю виробів – скатертин, серветок, рукавів і ін. Подвійний прутик виконують тим же методом, що й одинарний прутик. Мережкою «одинарний прутик» обшивають обидва боки прорідженої смужки тканини – виходять стовпчики, стягнуті з обох боків. O:-)
Спочатку необхідно намітити місце розміщення майбутньої мережки. Зліва і справа виконують закріпки.
Послідовність виконання закріпок така:
Намітьте місце майбутньої закріпки та визначте ширину мереживної смужки. На відстані 3-4 см від закріпки підріжте горизонтальні нитки так, щоб закріпка була на 2—3 нитки довшою знизу і зверху прорідженої смуги. Для підрізання використовуйте маленькі ножиці із гострими кінцями чи швацький кілочок. Або ж голкою підніміть необхідні нитки і розріжте їх лезом на голці. Підрізані нитки висмикніть тупим кінцем голки, тимчасово не обрізайте.
- Праворуч угорі (точка 1) закріпіть робочу нитку на кількох нитках основи. Кінці висмикнутих ниток відігніть вбік таким чином, щоб закріпити в шов закріпки.
- Вколіть голкою в точку 2 і виколіть в точці 3 (на одну нитку нижче точки І). Стібок ледь стягніть.
- Знову виконайте горизонтальний стібок, вколюючи в точці 4 і виколюючи в точці 5.
Так вишивайте горизонтальні стібки однакової довжини, ледь стягуючи їх, поки закріпка не буде рівна ширині майбутньої мережки (3—5 мм) плюс 2—3 нитки згори і знизу. Такий вишивальний шов називають «качалочка». *YES*
4. Точно намітьте місце розміщення другої закріпки — верхні точки закріпок повинні бути на одній горизонтальній нитці. Вишийте другу закріпку так само, як першу. Кінці висмикнутих ниток обріжте гострими ножицями близько до закріпки.
Техніка вишивання подвійним прутиком.
Перший нижній ряд мережки потрібно виконувати одинарним прутиком, підхоплюючи на голку 3-4 нитки тканини. Більш докладно дивись в статті Мережка одинарний прутик. 🙂
Потім починаємо вишивати другу сторону зразка – голку з робочою ниткою виводимо на виворітну сторону роботи. Під виворітними стібками лівої качалочки переходимо до іншого краю мережки. Голку з ниткою робочої виводимо на лицьову сторону через 2 або 3 нитки біля верхнього краю лівої качалочки. Роботу повертаємо таким чином, щоб ряд виконаного одинарного прутика опинився зверху зразка.
І знову зліва направо, підхоплюючи на голку також 4 або 5 ниток тканини, вишиваємо ще один ряд одинарного прутика. Отримаємо подвійний прутик, в якому між двома рядами одинарного прутика будуть стовпчики.
На основі подвійного прутика виконують більш складні мережки. *YES*
Закріпіть робочу нитку посередині смуги мережки, просиляйте нитку між стовпчиками, перехрещуючи їх, як на малюнку. Можна перехрещувати і по парі стовпчиків – 2х2.
А в цьому узорі робочою ниткою посередині мережки вишивайте тамбурний шов, захоплюючи 2 або 3 стовпчика .
Ось як виглядають такі мереживні смуги *THUMBS UP* – це лише незначна частина можливих узорів.
Якщо вам сподобався сайт «Урок праці», ви можете отримувати оновлення через RSS канал або ви можете підписатися на розсилку по e-mail або слідкувати в Twitter