Краватка, оздоблена вишивкою, давно увійшла в діловий костюм українців. Краватка може бути як жіночою, так і чоловічою. Краватку нескладно виготовити власноруч у подарунок чи доповнити вишитою краваткою власний гардероб. Доречі, вишита краватка – чудова альтернатива вишиванці. Замінити , звісно, не зможе, але доповніть краваткою блузу – і вже маєте костюм з національним оздобленням. А пошити кілька краваток з тканини різного кольору, а вишити різноманітними узорами – рослинним чи геометричним, гладдю чи бісером. А узори в різній кольоровій гамі …. (продовжіть продукувати ідеї самостійно). Пропоную вам створити власну краватку за данним зразком.

Для роботи підготуйте канву ( тканина для вишивки хрестиком) розміром 25х50 см, нитки для вишивання, тонка атласна біла стрічка (1 метр). Ще потрібні будуть ножиці, лінійка 30 см, голки (для шиття та вишивки), шпильки (штук 10-15), біла швейна нитка . Якщо є швейна машина та вмінні прошити пряму строчку – чудово! Якщо техніки немає – і без неї справимось, тільки дещо більше часу попрацюємо

Від короткого зрізу тканини відступіть 4-5 см і заколіть шпильку посередині , поділивни сторону в 25 см на відрізки 12,5см та 12,5см. Від цієї позначки вправо і вліво відкладіть по 2, 5 см, відмітьте кінці відрізків шпильками. Ми визначити місце початку вишивки і середину узору. Ширину узору для краватки визначили в 5 см, але ця ширина умовна. В залежності від обраного узору ширина краватки може бути 4-6 см.

Прошийте визначене місце узору короткими стібками “вперед голку” , по ходу стібком вниз відмітьте середину узору. Видаліть шпильки та порахуйте кількість клітинок на 5 см канви. Щоб не помилитись, кожні 10 клітинок відмічайте шпильками, а потім порахуйте короткі відрізки в 10 клітинок та решту ( у мене 10+10+10+3). В моїй канві 5 см – це 33 клітинки. У вас буде інший результат в залежності від розміру канви, виробника, тощо. Тепер ви знаєта максимальну ширину узору, який можете обрати для вишивки своєї краватки, щоб її ширина в готовому вигляді була 5 см. Остаточно видаліть з тканини шпильки і приступайте до розробки чи вибору узору для вишивання. Орієнтовно ширина узору може бути на 5-10 клітинок менше, ніж визначили (але не більше).

Починаємо вишивати узор знизу вверх. Довжина вишитої смуги має бути приблизно 25-30 см, а ширина – 4-6 см в залежності від обраної схеми візерунку. Вишите полотно перед зшиванням виперіть без тертя в теплому миючому розчині, прополощіть у великій кількості теплої води (останній раз додайте трохи оцту), висушіть у затінку та попрасуйте з виворітнього боку.

Тепер справа просуватиметься значно швидше. Складіть вишиту деталь вдвоє по довжині лицьовим боком всередину. Слідкуйте, щоб згин співпадав з серединою вишитої смуги. Зметайте та зшийте коротку сторону деталі на відстані 0,3-0,5 см від краю вишитого узору ( в моєму випадку – від нижньої вершини ромба). Зшити можна як машинною строчкою, так і ручним швом “назад голку”. Відріжте зайву тканину, залишивши припуск на шов в 1см.

Сформуйте кутик краватки та розпрасуйте припуск на шов з виворітного боку. Виверніть кутик на лицьовий бік , розташуйте шов візуально посередині узору та припрасуйте кутик зі сторони шва. Прикріпіть шов посередині узору кількома непомітними стібками.

Складіть краватку лицьовим боком всередину по довжині. Порівняйте краї узору та сколіть шпильками попід вишиту смугу. Поміряйте ширину 1/2 вишитої смуги (у мене 1,5 см) та додайте ще стільки ж +1см (1,5+1,5+1). Всього ширина краватки становить 4 см.

На відстані 4 см від згину зметайте та зшийте краватку по довжині. У вас, скоріш за все, буде інша ширина в залежності від ширини вашого узору. Дотримуйтесь власних рохрахунків. Після видалення нитки наметування зріжте припуск на шов до 1 см.

А тепер обмотайте лінійку довжиною 30 см бавовняною тканиною в кілька шарів (для прасування).

Вставте підготовлену лінійку всередину краватки та розпрасуйте шви. З таким “інструментом” на вашій краватці не утворяться бокові заломи.

Виверніть краватку на лицьовий бік, сумістіть шви кутика та краватки по довжині та прикріпіть непомітними стібками. Потім припрасуйте краватку з боку швів.

Відкладіть 10 см від краю вишитої смуги до верхнього зрізу краватки, решту тканини відріжте. Зріз обметайте швом “петельний”, щоб нитки канви не осипались. Відкладіть від узору 4-4,5 см та позначте це місце шпилько.

Тепер сформуємо вузол краватки. Відігніть верхню частину краватки по мітці та приколіть шпилькою. Слідкуйте, шоб шпилька пройшла поза вишитою смугою. Пришийте підгин по краю акуратними наскрізними стібками (машинним швом чи швом “назад голку” з лицьового боку).

Складіть підшиту частину краватки вдвоє, закіпіть шпилькою по лінії шва та кількома стібками міцно зафіксуйте згин. Захоплюйте голкою не більше 0,2 см тканини.

Розправте вузол та просиліть в нього тонку атласну стрічку. Краватка з простим вузлом готова до використання.

Схожі записи

  • Відео – мережкаВідео – мережкаМайстер-класс виконання мережки "Ляхівка" [youtube]TvjJsc3snqw[/youtube] Решетилівська вишивка білим по білому [youtube]20vaInvRnlI&playnext[/youtube] Мережка […]
  • Як вишивати хрестиком за схемами узорівЯк вишивати хрестиком за схемами узорів Техніка вишивання хрестиком розповсюдилась в Україні у другій половині XVIII століття саме тому, що узори легко було "перешивати" з уже готової роботи чи вишивати за друкованими […]
  • Сніговичок маленький з синтепону.Сніговичок маленький з синтепону.Сніговичок маленький з синтепону. Синтепон - звичний матеріал для наповнення м'яких іграшок. Але він і сам є чудовим матеріалом для ось такого сніговичка!  *YES* Вам потрібен […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*