Розвиваюча іграшка — зелений горошок.

 Розвиваюча іграшка — зелений горошок.

Ранній розвиток малюків та екологічні іграшки — ці питання цікавлять багатьох сучасних батьків. Розвиваючі іграшки, що відповідають таким умовам, нескладно виготовити власноруч. Пропоную вам пошити стручок горошка, що на певний час зацікавить  вашого малюка та допоможе йому опанувати застібку-блискавку. Горошинки всередині стручка можна пересувати по стрічці та рахувати.

goroh991

Вам знадобиться викрійка. Креслення надано на аркушц в клітинку, довжина викрійки — 21 см, висота —  8,5 см. Ви можете роздрукувати готове креслення, накреслити на аркуші за зразком чи накреслити власну викрійку за власними розмірами. Клікніть на картинку — вона збільшиться. Доречі, шаблон надано з припусками на шви 0, 7 мм.

goroh1

Для роботи я вляла зелений бавовняний трикотаж (але чудово підійте й бавовняна тканина), застібку-блискавку довжиною 20 см, 35 см тонкої зеленої стрічки, 5 намистин діаметрос 20 мм, 3 намистини діаметром 1 7 мм, зелену нитку.

goroh2

За підготовленим шаблоном я викроїла 4 деталі з трикотажу (припуски на шви не додавала, вони вже закладені в креслення). Ще вирізала 4 прямокутника розміром 2х4 см.

goroh3

2 прямокутника склала лицьовим боком всередину, вставила між ними край блискавки та пришила. Так само пришила прямокутні деталі на другий край блискавки. Потім відігнула прямокутники на лицьовий бік та нашила їх на краї застібки-блискавки (таким чином збільшила довжину конструкції ). Далі визначила і відмітила середину блискавки та середину бічної деталі.

goroh4

Дві бічних деталі склала лицьовим боком всередину, між ними вставила блискавку, порівняла відмітки середини деталей. Зметала та зшила деталі по верхньому зрізу, вшивши одну сторону блискавки. Вивернула бічні деталі на лицьовий бік, наметала та настрочмла на блискавку.

goroh5

Так само настрочила бічні деталі на другий бік блискавки. Перевірила, чи застібається-розстібається.

goroh6

Визначила, які бокові деталі будуть лицьовими (верхніми), зметала і зшила їх по нижньому зрізу.

goroh7

Потім так само зшила нижній зріз внутрішніх деталей, але залишила посередині отвір 3 си для вивертання.

goroh8

Через цей отвір вивернула стручок горошка на лицьовий бік, вручну зашила отвір косими крайовими стібками. Сумістила виконані шви та сколола булавками.

goroh9

Зметала та зшила обидві частини стручка, з’єднавши зовнішню і внутрішню частини.

goroh91

Стручок виглядає так.

goroh92

Тепер горошинки. Краї стрічки потрібно оплавити, щоб нитка не торочилась. Потім кутик стрічки прошила короткою міцною ниткою та голкою почала набтрати намистини, просиляючи їх на нитку і далі на стрічку ( голка-нитка-стрічка). Всього я набрала 7 намистин — спочатку  1 шт 17 мм, всередині 5 шт по 20мм, заключна 1 шт 17 мм. Набрані намистини приміряла в стручок — має залишитись вільним близько 3 см довжини, щоб вільно пересувати намистини.

goroh93

Тепер вивожу кінці стрічки в отвори гострих країв стручка та зашиваю один з них, залишивши ззовні кінець  стрічки довжиною 5 см. На цю стрічку насиляю намистину 17 мм та зав’язую великий вузлик. Обов’язково потрібно перевірити, чи не стягне маля намистину через вузол, який має бути достатньо вериким.

goroh94

Тепер потрібно вирівняти стручок з голошинками та пришити (міцно закріпити) сирічку з іншого краю стручка.

goroh95

Невеликий шматочок зереного трикотажу я склала вдвоє лицьовим боком всередину, накреслила чверть кола діаметром 5 см. Зрізи трикотажу заверталися, тому я спочатку зшила деталь по наміченій лінії, потім вирізала з припусками 5 мм. Верхівку деталі зрізала на 1 см, через цей отвір вивернула деталь на лицьовий бік. Далі виправила шви та припрасувала деталь, потім склала вдвоє та зшила косими крайовими ручними стібками  в конус.

goroh96

Підготовлену деталь верха наділа на сирічку як на фото, міцно пришила до сирічки так, щоб її шов опинився навпроти нижнього шва стручка. Вивернула деталь верха та прикріпила іі до стручка з нижнього боку біля шва.

goroh97

Тепер можна трошки погратись та перевірити іграшку на міцність — для маляти все має бути надійним! Після перевірки я привязала шнурочок до «собачки» блискавки, щоб малючку було легше користуватись застібкою.

goroh98

Я зробила стінки скорлупки подвійними, але врни можуть бути і одинарними — це значно полегшить роботу! Вдалої вам творчості!  *BYE*

Схожі записи

  • Схеми вишивки до ПасхиСхеми вишивки до ПасхиПопереду прекрасне весняне свято - Пасха. Пропоную вашій увазі колекцію схем для пасхальної вишивки, які ви можете виконати для оздоблення пасхального рушника чи святкового столу. Вишивкою […]
  • Новорічні схеми для вишивки хрестикомНоворічні схеми для вишивки хрестикомРозглядаючи ці малюнки Новорічної вишивки, мені вже не терпиться взятися за роботу! ;)Сьогодні, як ніколи, ручні прикраси актуальні!  Такі невеличкі схеми можна вишити як хрестиком, так […]
  • Календарне планування. 5 клас. Базовий модуль.Календарне планування. 5 клас. Базовий модуль.Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України   Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів 5-9 класи Київ 2012   Обов’язкова для […]

Мітки: ,

Залишити відповідь

O:-):):(;):-P8-):-D:-[=-O:-**CRYING*:-x]:o:-|:-/*JOKINGLY*]:-][:-}*KISSED*:-!*TIRED**STOP**KISSING*@}-]-*THUMBS UP**DRINK**IN LOVE*@=*HELP*\m/%)*OK**WASSUP**SORRY**BRAVO**ROFL**PARDON**NO**CRAZY**DONT_KNOW**DANCE**YAHOO**HI**BYE**YES*;D*WALL**WRITE**SCRATCH*