Розвиваюча іграшка – зелений горошок.
Ранній розвиток малюків та екологічні іграшки – ці питання цікавлять багатьох сучасних батьків. Розвиваючі іграшки, що відповідають таким умовам, нескладно виготовити власноруч. Пропоную вам пошити стручок горошка, що на певний час зацікавить вашого малюка та допоможе йому опанувати застібку-блискавку. Горошинки всередині стручка можна пересувати по стрічці та рахувати.
Вам знадобиться викрійка. Креслення надано на аркушц в клітинку, довжина викрійки – 21 см, висота – 8,5 см. Ви можете роздрукувати готове креслення, накреслити на аркуші за зразком чи накреслити власну викрійку за власними розмірами. Клікніть на картинку – вона збільшиться. Доречі, шаблон надано з припусками на шви 0, 7 мм.
Для роботи я вляла зелений бавовняний трикотаж (але чудово підійте й бавовняна тканина), застібку-блискавку довжиною 20 см, 35 см тонкої зеленої стрічки, 5 намистин діаметрос 20 мм, 3 намистини діаметром 1 7 мм, зелену нитку.
За підготовленим шаблоном я викроїла 4 деталі з трикотажу (припуски на шви не додавала, вони вже закладені в креслення). Ще вирізала 4 прямокутника розміром 2х4 см.
2 прямокутника склала лицьовим боком всередину, вставила між ними край блискавки та пришила. Так само пришила прямокутні деталі на другий край блискавки. Потім відігнула прямокутники на лицьовий бік та нашила їх на краї застібки-блискавки (таким чином збільшила довжину конструкції ). Далі визначила і відмітила середину блискавки та середину бічної деталі.
Дві бічних деталі склала лицьовим боком всередину, між ними вставила блискавку, порівняла відмітки середини деталей. Зметала та зшила деталі по верхньому зрізу, вшивши одну сторону блискавки. Вивернула бічні деталі на лицьовий бік, наметала та настрочмла на блискавку.
Так само настрочила бічні деталі на другий бік блискавки. Перевірила, чи застібається-розстібається.
Визначила, які бокові деталі будуть лицьовими (верхніми), зметала і зшила їх по нижньому зрізу.
Потім так само зшила нижній зріз внутрішніх деталей, але залишила посередині отвір 3 си для вивертання.
Через цей отвір вивернула стручок горошка на лицьовий бік, вручну зашила отвір косими крайовими стібками. Сумістила виконані шви та сколола булавками.
Зметала та зшила обидві частини стручка, з’єднавши зовнішню і внутрішню частини.
Стручок виглядає так.
Тепер горошинки. Краї стрічки потрібно оплавити, щоб нитка не торочилась. Потім кутик стрічки прошила короткою міцною ниткою та голкою почала набтрати намистини, просиляючи їх на нитку і далі на стрічку ( голка-нитка-стрічка). Всього я набрала 7 намистин – спочатку 1 шт 17 мм, всередині 5 шт по 20мм, заключна 1 шт 17 мм. Набрані намистини приміряла в стручок – має залишитись вільним близько 3 см довжини, щоб вільно пересувати намистини.
Тепер вивожу кінці стрічки в отвори гострих країв стручка та зашиваю один з них, залишивши ззовні кінець стрічки довжиною 5 см. На цю стрічку насиляю намистину 17 мм та зав’язую великий вузлик. Обов’язково потрібно перевірити, чи не стягне маля намистину через вузол, який має бути достатньо вериким.
Тепер потрібно вирівняти стручок з голошинками та пришити (міцно закріпити) сирічку з іншого краю стручка.
Невеликий шматочок зереного трикотажу я склала вдвоє лицьовим боком всередину, накреслила чверть кола діаметром 5 см. Зрізи трикотажу заверталися, тому я спочатку зшила деталь по наміченій лінії, потім вирізала з припусками 5 мм. Верхівку деталі зрізала на 1 см, через цей отвір вивернула деталь на лицьовий бік. Далі виправила шви та припрасувала деталь, потім склала вдвоє та зшила косими крайовими ручними стібками в конус.
Підготовлену деталь верха наділа на сирічку як на фото, міцно пришила до сирічки так, щоб її шов опинився навпроти нижнього шва стручка. Вивернула деталь верха та прикріпила іі до стручка з нижнього боку біля шва.
Тепер можна трошки погратись та перевірити іграшку на міцність – для маляти все має бути надійним! Після перевірки я привязала шнурочок до “собачки” блискавки, щоб малючку було легше користуватись застібкою.
Я зробила стінки скорлупки подвійними, але врни можуть бути і одинарними – це значно полегшить роботу! Вдалої вам творчості! *BYE*
Якщо вам сподобався сайт «Урок праці», ви можете отримувати оновлення через RSS канал або ви можете підписатися на розсилку по e-mail або слідкувати в Twitter