Тільда 18

Як пошити власноруч справжню Тільду

Тільда 18

Матеріали для Тільди.

Для виготовлення іграшки Тільди рекомендується використовувати тільки натуральні матеріали – лляні, бавовняні, шерстяні чи шовкові. Сучасні  штучні матеріали, максимально подібні до бавовняних, також можна використовувати; для ляльочок можна обрати фланель,  для звіряток – фліс.  Ляльочки-Тільди, як правило, мають непогану засмагу чи просто насичений тілесний колір.  Не рекомендується  використовувати для тіла іграшки трикотажні полотна – спробувала, отримала досить целюлітну фігурку.

Для виготовлення одягу Тільди можна брати будь-який матеріал – шовк, тюль, органзу, бязь, фліс, джинс, трикотаж, ситець, тощо. Краще брати тканину з дуже мілким малюнком, малюнок може бути будь-яким – смужка, клітинка, горошок, рослинний чи абстракція.

Для оздоблення доберіть мереживо, тасьму, стрічки, бісер, мілкі намистинки та ґудзики – розмір оздоблення повинен відповідати розміру фігурки та задуму автора.

 Шви і строчки.

Зшивати деталі іграшки можна  на швейній машині чи вручну. До речі, акуратно виконаний ручний шов іноді виглядає краще за машинну строчку.

Деякі Тільди мають шов посередині обличчя (мордочки). В цьому випадку зшивати потрібно дуже ретельно, а перед вивертанням на лицьовий бік припуск на шов носика надрізають, не доходячи до шва      2 мм.

Сердечко 12шов3

Особливості розкроювання.

Тіло деяких Тільдочок викроюється разом із частиною плаття. Для цього потрібно спочатку зшити дві тканини – тканину тіла ляльки та тканину одягу, шов ретельно розпрасувати. Потім обкрейдовують деталь, сумістивши лінію шва тканини з лінією, вказаною на викрійці.  Обов’язково перевірте наявність всіх деталей крою. Деталі не вирізайте!

Тільда 11Тільда 2

Особливості пошиву.

Справа в тому, що деталі Тільдочки досить малі, припуски на шви – також вузькі, приблизно 0,5 см, а часто і менші. Під час зшивання зрізи можуть осипатись, а це знизить якість роботи. Я спочатку зшиваю по наміченим контурам деталі іграшки у полотні, без вирізання. Зшивати можна як ручними швами, так і машинними з попереднім зметуванням. Не забудьте залишити незшитим отвір для вивертання. Перед зшиванням на машині вийміть шпильки, а після зшивання – видаліть нитку наметування. Припрасуйте прошиті деталі. Тепер можна вирізати – зрізи залишаться акуратними.

Тільда 3Тільда 5

Ще один секрет – вивертаючи вузькі деталі водночас наповнюйте їх синтепоном – так можна ретельно сформувати кінчики ріжок, вушок, хвостиків, а також рівномірно заповнити ніжки та ручки. Для вивертання та заповнення деталей чудовим кілочком може стати одноразова паличка для суші.

Тільда 12

Якщо ручки та ніжки мають згинатися в ліктях чи колінах, то ці деталі потрібно заповнити наповнювачем до ліктя (коліна), прошити це місце наскрізь та наповнювати далі. Пам’ятайте, що деякі ляльочки будуть сидіти, тому ніжки в районі стегон щільно не наповнюйте – після пришивання вони будуть краще згинатись.

Тільда 13

Якщо іграшка має впевнено стояти чи сидіти, основу її потрібно наповнити важким сипучим наповнювачем – горохом, пшеницею, крупною сіллю, тощо.

Незашиту частину шва після заповнення деталі (ручки, лапки звірят,      тулуб равлика) зшийте потайним швом.

Тільда 14

Підготовка тканини для тулуба.

Для Тільдочок також є характерно. пІвденна засмага, тож шити тіло ляльки потрібно з тканини відповідного  кольору – не білого. А білу тканину (чи вже пошиту ляльку) легко пофарбувати природними барвниками – чайною заваркою чи кавою.

Ось рецепт: 50 гр найдешевшої кави  (саме дешева кава дає найбільш стійке забарвлення) та 1 столова ложка солі на 1 літр води. Тканину постійно помішувати в гарачому розчині протягом 15-20 хвилин, потім злегка прополоскати в холоднів воді, відтиснути та просушити, закріпивши за один край, не перегинаючи. Отримуємо дуже  ніжний привабливий колір.

Чайний розчин роблять більш насиченим – 5 ложок дешевого чаю на ½ стакана окропу, пару крапель крею ПВА для закріплення кольору. Далі за попереднім описом.

Чим наповнити Тільдочку

Наповнюють іграшки переважно синтепоном, силіконом, холофайбером чи обрізками тканини. «Добувають» наповнювач із непотрібних застарілих зимових курток, ковдр та подушок, або використовують відходи відповідного швейного виробництва. Можна використовувати і мілкі шматочки та нитки капронових колготок.

Волосся типової панночки-Тільди пишне, тому для вільної зачіски краще взяти пряжу типа «плюш». Але для деяких зачісок можна обирати будь-які нитки потрібного кольору, навіть «муліне», а також м’яку проволоку.

Ось як рекомендує формувати зачіску Tone Finanger.

Тільда 15

Через голову ляльки просиляється тоненька м’яка  проволочка , яка дозволяє в подальшому надати форму косичкам з ниток.

А можна зробити значно простіше – відміряні та відрізані пасма ниток зшийте посередині (на проділ) та пришийте до голови ляльки. Щоб волосся прилягало до голови, прикріпіть пасма ще раз на рівні вух. Далі формуйте зачіску на власний розсуд.  Я зробила пишні коси.

Тільда 16

Зовнішність іграшки.

Для всіх іграшок-Тільд характерні маленькі чорні крапочки-оченята.

Їх вишивають будь-якими нитками для вишивання, гладдю чи французькими вузликами; тваринкам можна спробувати пришити маленькі намистинки-бісер.

Традиційний рум’янець панянок наносять ватними паличками; використовують сухі рум’яна, акрилову фарбу чи червоний олівець – пошкрябайте грифель лезом та розтушуйте ватною паличкою.

Ротики Тільдам не вишивають. Я зробила це з естетичних міркувань. Ви також можете привнести щось своє.

Тільда 17

Тільда-севенір може привнести приємну атмосферу в ваше житло.

До того ж в прямому сенсі. Часто іграшки-сувеніри ароматизують. Є різні способи надати іграшці аромату – додати в наповнювач ванілін, корицю, ароматні трави (лаванду, жасмин, базилік, м’яту); можна вкласти в іграшку готовий мішечок-саше. А можна просто натерти прянощами вологу іграшку.

Є ще спосіб – на звичайну крупну морську сіль крапнути декілька крапель ароматного масла – апельсинове, лавандове, лимонне (пригадайте аромотерапію та оберіть бажане). Підготовленою сіллю утяжеліть основу іграшки.  Пахнуть такі іграшки дуже довго – місяць на відстані, далі – при близькому контакті.

Готуючи подарунок близькій людині можна вкласти в тулуб іграшки маленьке сердечко (намистинку у формі сердечка, паперове з добрими побажаннями, тощо). Вийде така собі добра магія.

Це основні поради тим, хто тільки починає таке захоплююче виготовлення іграшок із загальною назвою – Тільда.  Незабаром чекайте більш докладний майстер клас  пошиття панянки, равлика та інших.  Поки запасайтесь матеріалами, ідеями, а краще творіть самі – і удачі вам!

Схожі записи

  • Тільда-дачницяТільда-дачниця Це моя перша Тільда – вона вийшла саме такою. Тепер і я можу підтвердити думку багатьох рукодільниць, що в процесі роботи кожна баришня виявляє свій характер. Спробуйте створити свою […]
  • Тільда равликТільда равликСеред іграшок-тільд привертає увагу кумедний равлик. Його виготовлення займає небагато часу та матеріалів, достатньо початкових навичок шиття, а результат завжди відмінний.  *THUMBS UP* […]
  • М’яка іграшка. Котики-валентинки. МК.М’яка іграшка. Котики-валентинки. МК.М'яка іграшка. Котики-валентинки. МК. М'якенькі та пухнасті котики завжди асоціюються з домашнім затишком і теплом. Така незвична ігрпшка-валентинка стане чудовим подарунком до Дня […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*