Дачниця 1

Дачниця 1
Це моя перша Тільда – вона вийшла саме такою. Тепер і я можу підтвердити думку багатьох рукодільниць, що в процесі роботи кожна баришня виявляє свій характер. Спробуйте створити свою Тільду – і самі в цьому переконаєтесь.  O:-)

Викрійку деталей ляль очки скопіюйте одним малюнком та збільшіть  до розміру аркуша А4. В готовому вигляді зріст баришні буде близько 30 см.

Тільда 2

Якщо плануєте використовувати шаблони деталей не один раз, наклейте аркуш з викрійкою на картон та виріжте після висихання.

Дачниця 3

Тканина для тулуба Тільди має бути натуральною (бавовняною чи лляною), не трикотажною. Колір тканини – тілесний, а ще краще – південна засмага.

Сукня ляльки дуже облягаюча. Такого ефекту можна досягнути наступним прийомом: зшийте тканину сукні з тканиною тулуба, припуски на шви ретельно розпрасуйте. При розкроюванні складіть підготовлену тканину вдвоє лицьовим боком всередину, сумістіть шов.  Розташуйте шаблон тулуба так, щоб лінія-мітка суміщалась зі швом; приколіть та обкрейдуйте шаблон. Не вирізайте!  *NO*

Дачниця 4

Шаблони ручок та ніжок також розкладіть на складеній вдвоє тканині, приколіть та обкрейдуйте по контуру.  Врахуйте кількість деталей – дві ручки та дві ніжки. Деталі не вирізайте, тільки сколіть шпильками через обидва шари тканини.

Дачниця 5

Зметайте деталі по наміченим лініям без вирізання (шов «уперед голку»), по ходу шва шпильки видаляйте (не забудьте залишити в ручках пропуск для вивертання; місце пропуску позначене на викрійці деталі). Зшийте деталі машинною строчкою чи вручну (шов «назад голку»). Нитку зметування видаліть, деталі припрасуйте прямо у полотні. Цей прийом докладно показаний в статті “Як пошити справжню Тільду”

Лише тепер акуратно виріжте деталі, залишаючи припуски 0,5 см. В такому випадку зрізи швів залишаться акуратними, без осипання ниток.  *YES*

Дачниця 5

Вивертаючи деталі одночасно заповнюйте їх синтепоном – такий прийом дозволить ретельно сформувати кінцівки ніжок та ручок. Голівку спочатку пропихтіть через вузьку шию, а вже потім наповніть синтепоном, далі наповнюйте тулуб.  *YES*

Дачниця 5Дачниця 8Дачниця 9

Верхні незшиті зрізи ніжок складіть вдвоє, сумістивши шов та приколіть шпильками до нижнього зрізу передньої частини тулуба (часто на цьому етапі різниці між передньою та задньою частинами ще немає). Ніжки повинні вміститися між боковими швами тулуба. Приметайте та пришийте ніжки (мені було зручніше ручними швами).

Дачниця 11

Видаліть нитку наметування, накладіть на шов задню частину тулуба, відігнувши припуски всередину; пришийте  потайними стібками (вручну). Так само потайними стібками зшийте пропуск шва у ручках.

Дачниця 12

Тепер вдягаємо Тільду. У мене була смужка тканини з пругом – викроїла дві деталі спіднички розміром 5х20 (25) см ; пруг – по довжині смужки. (нагадування : пруг-це край тканини, що не осипається). Також викроїла два рукави – смужку тканини розміром 4х6 см заокруглила у верхній частині (приблизно на 1/3 висоти). Нижній зріз рукавчика – також пруг.

схема1

Деталі спіднички зшийте в кільце, шов розпрасуйте. Прострочіть (або прошийте вручну швом «уперед голку») верхній зріз спіднички, стягніть в оборку до потрібного розміру.

схема 2

Надягніть спідничку на ляльку ( див. малюнок) пришийте вручну швом «назад голку».  Зручніше спочатку пришити нижню спідничку на відстані 1- 1,5 см від нижнього краю тулуба, потім верхню – на 1,5-2 см вище від нижньої. Відігніть обидві спіднички вниз – сукня готова.

схема 3

Тепер рукава – складіть деталь лицьовим боком всередину та зшийте по всій довжині зрізу, припуски розправте по бокам строчки. Верхню частину рукава прометайте та стягніть, щоб утворилися складочки.  Виверніть рукавчик на лицьовий бік, вставте підготовлену руку ляльки, розправте рукавчик та пришийте до руки у її верхній частині (див. малюнок). При цьому сумістіть боковий шов рукава та внутрішній шов руки (той, де залишали отвір для вивертання). Таким чином «вдягніть» обидві руки ляльки.

схема 6схема 8

Пришийте потайними, але міцними, стібками руки Тільди до тулуба – спочатку до бокового шва тулуба, потім до передньої та задньої деталі тулуба, відступивши приблизно 0,3-0,5 см від першої строчки. Довжина шва пришивання не повинна перевищувати 1,5-2 см.  🙂

Дачниця 14

Далі зачіска. Для своєї панянки я обрала пшенично-жовтий колір – тут вже характер панночки починає виявлятись – я приміряла руде волосся, каштанове – було «не те», а русяве в самий раз. Звичайні акрилові нитки для вишивки  намотала пасмом на короткий бік зошита. Ниточка була подвійною, зробила 36 витків, розрізала пасмо з одного боку. «Волосся» розрівняла на аркуші паперу та прошила посередині (на пробіл). На папері прострочити нескладно; а зшиваючи вручну (назад голку) не стягніть волосся – смужка має бути шириною приблизно 2 см. Смужку волосся накладіть на голівку ляльки, пришийте по центру; ретельно розправте «волосся» та прикріпіть на рівні вух. Далі заплетіть Тільді коси (кожне пасмо з 12 ниток) і прикріпіть їх до голови у основи кількома стібками. Своїй паночі я зробила чубчик: намотала нитку на палець – 10-12 обертів. Потім розрізала нитки по одному згину, інший згин пришила до голівки ляльки. Далі саме цікаве – підрівняйте (підстрижіть) чубчик, тільки не дуже коротко.

Дачниця 15

Оченятя всіх іграшок  «Тільда» – маленькі чорні крапочки. Своїй баришні я спочатку намітила очі олівцем, потім вишила кількома малесенькими стібками гладі, формуючи крапочку. Деякі майстрині рекомендують «французький вузлик», при цьому зазначають, що очі будуть дещо випуклими. Ротики справжнім Тільдам не роблять, але моїй лялечці так пасує рожевий ротик-крапочка. Вишивається так само, як очі.

Тільда - схема

І знову цікаво – макіяж. Всі Тільди мають яскравий рум’янець. Нанести його можна ватною паличкою, використавши справжні сухі рум’яна, акрилову фарбу чи стержень червоного олівця.  O:-)

Дачниця 16

Капчики, букет та капелюшок я зв’язала гачком – то вже тема іншої статті. Трояндочки нашила готові, але можна взяти крупний бісер.  *THUMBS UP*

Дачниця 17Дачниця 18

Вийшла така собі рожева понночка-мрійниця на природі – Дачниця.  @}-]-

Дачниця 19

Схожі записи

  • Як пошити справжню ТільдуЯк пошити справжню ТільдуЯк пошити власноруч справжню Тільду Матеріали для Тільди. Для виготовлення іграшки Тільди рекомендується використовувати тільки натуральні матеріали – лляні, бавовняні, шерстяні чи […]
  • Тільда равликТільда равликСеред іграшок-тільд привертає увагу кумедний равлик. Його виготовлення займає небагато часу та матеріалів, достатньо початкових навичок шиття, а результат завжди відмінний.  *THUMBS UP* […]
  • М’яка іграшка. Котики-валентинки. МК.М’яка іграшка. Котики-валентинки. МК.М'яка іграшка. Котики-валентинки. МК. М'якенькі та пухнасті котики завжди асоціюються з домашнім затишком і теплом. Така незвична ігрпшка-валентинка стане чудовим подарунком до Дня […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*