Продовжую поповнювати скарбничку новорічних ідей. Сьогодні я пропоную вам майстер-клас з виготовлення декоративного прикраси – святкової ялинки з двостороннього атласу. Декорована ґудзиками, стрічками і невеликими бантиками, ялинка виглядає яскраво і креативно, а на її виготовлення у вас не піде більше години! Такою ялинкою можна прикрасити стіну, штору, далі за вашим вибором.
Отже, до роботи!
Для виготовлення новорічної атласної ялинки знадобиться:
- двосторонній атлас (або будь-яка двостороння тканина, яка легко драпірується, або можна і просто дві тканини, які гармонують за кольором, а то і просто, стрічки)
- картон
- ножиці та олівець
- нитки і голка
- старі ґудзики
- декоративна стрічка
- клей ПВА, або силіконовій клей, або “Титан”, взагалі, будь-який клей, що швидко сохне та не змінює колір тканини.
- пензлик для клею.
Вирізаємо з картону трикутник бажаного розміру. Намічаємо на ньому лінії на однаковій відстані один від одного. Вирізаємо з тканини таку кількість смуг, скільки ліній на заготовці. Довжина кожної смуги на 10 сантиметрів довше відповідної лінії на заготовці, ширина – на ваш розсуд. Важливо: кожний наступний волан повинен прикривати попередній, так що ширину смуг розраховуйте з урахуванням цієї обставини.
Враховуючи, що смужку тканини потрібно зігнути вдвоє, ширину смужки беремо як 2 ширини смуги на заготовці + 4-5см.
Зшиваємо смужки тканини по довгим зрізам, склавши їх навпіл у довжину (припуск на шов – 1 см). Вивертаємо конструкцію на лицьовий бік.
Зшиваємо заготовку по довгій стороні коротким наметочним стібком і стягуємо нитку таким чином, щоб вийшов волан, який дорівнює по довжині відповідній лінії на картонному трикутнику. Наносимо вздовж лінії клей ПВА ( чи будь-який з рекомендованих) і кріпимо волан. Починаємо з самого нижнього та широкого. Кожен наступний волан прикриває лінію кріплення попереднього.
Таким же чином виконуємо всі наступні волани, чергуючи лицьовий і виворітній боки тканини. Заготівля для верхівки дорівнює 10 сантиметрам – її ми стягуємо в одну точку і акуратно закріплюємо клеєм, підвернувши необроблені краї всередину конструкції.
На верхівці нашої ялинки закріплюємо декоративний бант з атласної стрічки. Нам залишилося декорувати ялинку красивими гудзиками і бантиками – і робота закінчена! *THUMBS UP*
Якщо приклеїти подібні волани з другого боку картону, ялинка стане двобічною. Така іграшка стане ялинковою прикрасою чи підвіскою. *YES*
Гуртом можна швидко зробити цілу гірлянду подібних ялинок різних кольорів! Така гірлянда стане окрасою будь-якого приміщення! *HI* *THUMBS UP*
Якщо вам сподобався сайт «Урок праці», ви можете отримувати оновлення через RSS канал або ви можете підписатися на розсилку по e-mail або слідкувати в Twitter
Очень хороший сайт, полезные материалы. Спасибо!