Гудзики

 Ґудзики – звичайна магія.

ГудзикиМи настільки  звикли до звичайнісінького ґудзика , що й не помічаємо його, але часто і не уявляємо без нього одягу. Та мало хто знає, що у давнину ґудзик був важливим магічним амулетом, що відлякує зло. В порожнину ґудзика поміщали дробинку чи шматочок олова, тихий передзвін “пугалки” під час руху повинен був відганяти злих духів. Російська назва “пуговица” – однокореневе зі словом “пугать”.

Гудзики 2

З часом мода змінювалась і зовнішній вид ґудзика також: він став більш схожий на звичний нам округлий предмет з дірочками. Функція оберегу відійшла на другий план, водночас ґудзик став носієм інформації.

Гудзик 3

За кількістю ґудзиків та їх якістю можна було визначити статус людини, вид його роботи, статки. Намагаючись показати рівень достатку, ґудзики стали нашивати в якості прикраси, без будь якої функціональної мети.

Гудзики 4

І з чого тільки їх не робили: з дорогоцінних металів, кістки, дерева, шкіри, кришталю, скла, перлів та перламутру, коштовного та напівкоштовного каміння. Ґудзиками дорожили, адже часто вони були повноцінними ювелірними виробами. Їх передавали у спадок, залишали у придане, ховали у якості скарбів.

Гудзики 5

Незважаючи на перетворення ґудзика в функціональну прикрасу, дехто і дотепер все ще вірить в його магічну силу. Спробуйте і ви використати ґудзик у якості талісмана. Для цього сформулюйте одне-єдине бажання і пришийте ґудзик в пору молодого місяця ( а краще, у повнолуння) до виворітного боку одягу навпроти серця. Краще обрати той одяг, який ви частіше одягаєте. Пришити ґудзик потрібно одним із узорів, що максимально наближені по значенню до вашого бажання.

Значення узорів:

Фото 1.

Гудзики 6

Верхній ряд – 1. Зміцнення дружніх зв’язків.  2. Розвиток інтуїції та передбачення.

Нижній ряд – 3. Приворот грошей.  4. Успіх у справах.

Фото 2.

Гудзики 7

Верхній ряд – 5. Краса та здоров’я.  6. Зростання статків.

Нижній ряд – 7. Успіх у творчості.  8. Досягнення гармонії з навколишнім світом.

Пригадайте (чи пофантазуйте), де ви могли би побачити ґудзики? Намиста і браслети, шкатулки та картини – дизайнери широко застосовують різноманітні ґудзики у творчості – від простих пластмасових, до ретро-ґудзиків та ґудзиків-стразів.

Гудзики 9

Гудзики 10

А хочете здивувати своїх подруг ґудзиками у тарілці? Запросіть їх на чай з печивом-ґудзиками.

Гудзики 11

Приготуйте пісочне тісто за домашнім рецептом чи скористайтесь підказкою.

У великій мисці змішайте  наступні продукти :

– маргарин – 150 гр.

– цукор, а краще цукрова пудра – 75 гр.

– яєчний жовток – 1

– дрібка солі

– мука -300гр

Змішайте в глибокій посудині всі перераховані продукти. За бажанням додайте столову ложку какао або лимонну чи апельсинову цедру – добавки пофарбують тісто. Замісіть тісто, відставте на 1 годину в холодильник. Охолоджене тісто розкачайте в корж товщиною близько 3 мм, краще це зробити на посипаній мукою дошці. Виріжте кружечки та викладіть на змащене маслом деко.  Круглою формою (стаканчиком) меншого діаметру витисніть на печиві коло, надаючи вид ґудзиків (сильно не натискайте). Отвори ґудзиків зробіть трубочкою для коктейлю.  Випікайте ґудзики в нагрітій до 200 градусів духовці приблизно 15 хвилин. Готові ґудзики можна присипати цукровою пудрою. Приємного вам чаювання!

Гудзики 12

Схожі записи

  • Котик з рукавичокКотик з рукавичокКотик з рукавичок. Виготовлення м'яких іграшок власноруч останнім часом дуже популярне заняття - і милий подарунок зробити можна, і час з користю провести, а часом використати речі, які […]
  • Як закінчити вишивання та приховати кінчик нитки. Як замінити нитку, що закінчиласьЯк закінчити вишивання та приховати кінчик нитки. Як замінити нитку, що закінчиласьВаша вишиванка буде якісною та акуратною, якщо виворітний бік буде без вузликів та кінчиків вишивальних ниток.  Потреба приховати кінчик нитки виникає при зміні кольору нитки чи закінченні […]
  • Декор сумок ґудзикамиДекор сумок ґудзикамиМайже в кожному домі лежить коробочка з безліччю дуже потрібних ґудзиків про всяк випадок. Їм давно пора знайти застосування. Ось які незвичні сумочки та клачі можна декорувати ґудзиками […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*